Українці спостерігатимуть за ринком землі онлайн

Українці спостерігатимуть за ринком землі онлайн

Міністерство аграрної політики та продовольства запустило інтерактивний звіт за ринком купівлі-продажу землі сільгосппризначення в режимі реального часу.

Про це розповів заступник міністра АПК з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Тарас Дзьоба.

«Сьогодні ринок землі – це живий організм, який змінюється щодня. Відбувається постійна динаміка щодо зміни середньої ціни за 1 га с/г землі. ТОП лідерів серед регіонів за кількістю угод також нестабільний: між областями триває постійна конкуренція. Тому земельний моніторинг актуалізується щодня. І ми повністю відкриваємо суспільству всі дані про земельні відносини в режимі реального часу. Така система вже давно представлена на сайті Держгеокадастру. Тепер у дещо модифікованому вигляді вона є і на сайті Мінагрополітики», - зазначив він.

Інтерактивний звіт із узагальненими даними від Мінагрополітики включає:

• інформацію про загальну кількість угод, площі ділянок, їх загальну вартість та медіанну ціну за 1 га;

• загальну площу ділянок за кожною з областей, а також загальну вартість земельних ділянок та їх середню ціну;

• динаміку купівлі-продажу за останні три місяці – по днях, а також окремо за кожним регіоном, із вказівкою кількості ділянок, площі, вартості;

• аналіз показників за розміром земельної ділянки та цільовим призначенням (загальна вартість, середня ціна, кількість ділянок, їх загальна площа).

Завдяки цим даним можна зокрема побачити, наскільки варіативна ціна, і як вона відрізняється в тих чи інших територіальних громадах.

Дзьоба підкреслив, що сьогодні на динаміку ринку землі впливають насамперед його учасники.

«Ми очікуємо на зростання кількості середніх і малих сільгоспвиробників, сектору переробки тощо. Створення доданої вартості на селі, а також в аграрному секторі загалом. Уже цьогоріч аграрний сектор показує найбільший відсоток росту у порівнянні з іншими галузями економіки – 8 %. І, якщо українці у повній мірі розумітимуть, як використовувати на свою користь переваги ринку землі, ця цифра тільки зростатиме», - резюмував він.

Станом на 17 грудня кількість угод на ринку землі становила майже 67 тисяч.

1 липня в Україні відкрився ринок землі. Тепер українці можуть вільно продавати та купувати земельні ділянки, зокрема й в інвестиційних цілях.

Середня мінімальна ціна продажу землі становить близько $1 тисячі за гектар.

При купівлі ділянки необхідно сплатити 6,5% податку від зазначеної в угоді вартості землі.

До 2024 року купувати сільськогосподарські землі можуть тільки фізособи-громадяни України з обмеженням у 100 гектарів. Закон про ринок землі забороняє купувати землю іноземцям.

Питання продажу землі особам без українського громадянства та іноземцям вирішуватиметься на загальнонаціональному референдумі.

Українські фермери отримають держгарантії за кредитами для купівлі земель сільгосппризначення.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь