Українці торік уклали е-полісів «автоцивілки» на 2,6 млрд грн

Українці торік уклали е-полісів «автоцивілки» на 2,6 млрд грн

За підсумками 2020 року кількість укладених електронних договорів ОСЦПВ склала 3,05 млн штук, що в 2,5 раза більше показника в 2019 році.

При цьому сума страхових платежів за цими угодами становить 2,6 млрд грн (+176%) повідомляє пресслужба МТСБУ.

Більше третини від загальної кількості договорів ОСЦПВ укладено в електронній формі. Частка е-полісів ОСЦПВ торік склала близько 37%, тоді як в 2019 році вона становила 15%, а в 2018 р. – лише 2%.

Виразну динаміку продемонстрували показники використання електронного європротоколу, збільшившись в 2,8 раза. У 2019 р. було оформлено 1620 електронних європротоколів, а в 2020 – вже 4628 шт.

E policeOSAGO2020

Торік учасники ДТП отримали можливість оформити електронний європротокол не лише через веб-сторінку МТСБУ, але й за допомогою мобільного застосунку «Мій поліс», що підвищило доступність та зручність сервісу. Ця робота була проведена в рамках проєкту підтримки іншуртех-стартапів, яку надає інноваційний хаб Бюро.

Гендиректор МТСБУ Володимир Шевченко відзначив важливість системного підходу до цифровізації ОСЦПВ, зокрема інтеграції електронних сервісів Бюро з державними і приватними технологічними рішеннями. Так опція перевірки наявності діючого договору ОСЦПВ торік стала доступною також у мобільному застосунку «Дія».

Протягом 2020 р. відбувалось активне запровадження системи електронного документообігу (СЕД): діджиталізовані всі основні бізнес-процеси департаменту внутрішнього страхування МТСБУ.

Із серпня реєстрація вихідної кореспонденції МТСБУ щодо опрацювання справ із регламентних виплат з гарантійних фондів МТСБУ здійснюється в СЕД. Такі документи, що необхідні для сплати відшкодування, як запити до суду, звернення до органів МВС, запити до винуватця ДТП, підписуються у системі електронного документообігу.

З грудня МТСБУ перейшло на електронний документообіг з аварійними комісарами. Це сприяє скороченню строків виплат з фондів Бюро, що є важливим для постраждалих у ДТП.

Володимир Шевченко зауважив, що галузь ОСЦПВ має поступово переходити до запровадження процедури віддаленого врегулювання всіх страхових подій.

«Віддалене врегулювання за допомогою інтернет-технологій – одне з головних стратегічних завдань діджиталізації галузі. Можливість укласти чи переукласти договір страхування, отримати відшкодування, використовуючи електронні канали взаємодії, без «папірців» та візитів до організацій, що беруть участь у процесі врегулювання страхових подій, набула особливого значення в умовах пандемії коронавірусу», – роз’яснив він.

Гендиректор МТСБУ також зазначив, що цьогоріч в електронній формі почнуть укладатися договори міжнародного страхування, а страховий сертифікат «Зелена картка» буде мати також і чорно-білий формат. Це дасть можливість після укладання е-полісу міжнародного страхування отримати сертифікат у вигляді файлу та роздрукувати його на звичайному принтері, зокрема й страхувальнику самостійно.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь