Укрексімбанк продав завод виробника автобусів

Укрексімбанк продав завод виробника автобусів

Державний "Укрексімбанк" продав комплекс будівель та споруд, а також земельну ділянку автозаводу у Бориспільському районі Київській області за стартовою ціною 108,41 млн грн ($2,7 млн за поточним курсом).

Аукціон відбувся 17 квітня у системі електронних торгів OpenMarket (ДП "СЕТАМ" Міністерства юстиції), передає Liga.net.

Заявки на участь у торгах подали восьмеро учасників, але сім з них відхилили через несплату гарантійного внеску. Тому єдиний допущений претендент придбав майно заводу за стартовою ціною, його найменування поки що невідоме. Але він уже сплатив 10,8 млн грн гарантійного внеску і має перерахувати на рахунок продавця решту суми – 99,20 млн грн – до 1 травня 2024 року.

Об’єкт знаходиться за адресою: Київська обл., Бориспільський район, с. Проліски, вул. Броварська, буд. 4. Загальна площа комплексу споруд (9 будівель) складає 18,67 тис. кв. м, зокрема:

головний виробничий корпус (7,68 тис. кв. м);

адміністративно-побутовий корпус з їдальнею (3,21 тис. кв. м);

виробничий корпус (644,8 кв. м);

склад запасних частин (4,02 тис. кв. м) та інші будівлі.

Земельна ділянка має площу 7,52 га. Цільове призначення: для розміщення та експлуатації основних підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємства переробної, машинобудівної та іншої промисловості. Наразі об’єкт функціонує як виробничо-складський комплекс з адміністративною частиною.

Йдеться про "Бориспільський автозавод", що входив до складу корпорації "Еталон". Підприємство було створене у квітні 2002 року й займалося випуском автобусів "Еталон".

Чернігівський автобусний завод, який теж входить до складу корпорації, отримав значні пошкодження внаслідок російських обстрілів у 2022 році, але зміг відновити роботу.

Водночас "Бориспільський автозавод" у 2023 році визнали банкрутом, майно було предметом іпотеки за кредитом від 2007 року, тому воно перейшло у власність "Укрексімбанку".

У серпні 2023 року арбітражний керуючий, який займається ліквідацією ПрАТ "Бориспільський автозавод", двічі намагався продати майно підприємства на електронному аукціоні "Prozorro.Продажі", але обидві спроби закінчилися невдало у зв'язку з відсутністю учасників.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу