Швейцарія оплатить $10 млрд збитків UBS від поглинання Credit Suisse

Швейцарія оплатить $10 млрд збитків UBS від поглинання Credit Suisse

UBS та уряд Швейцарії підписали угоду про покриття $10 млрд збитків від екстреного поглинання Credit Suisse. Гроші були надані урядом, щоб полегшити екстрене поглинання Credit Suisse, крах якого ризикував спровокувати світову фінансову кризу.

Про це пише Reuters.

Гарантії почнуть діяти, якщо UBS зазнає збитків від продажу активів Credit Suisse понад 5 млрд франків, які кредитор повинен покрити самостійно.

Однак державні гроші також не надаватимуться задарма: UBS повинен буде сплачувати різні збори за відкриття й обслуговування, а також премії за користування будь-якими грошима.

«Щоб зробити поглинання можливим, уряд надав UBS гарантію на будь-які збитки, понесені при ліквідації активів Credit Suisse», – йдеться в заяві уряду.

«Гарантія набуде чинності лише в тому випадку, якщо збитки від ліквідації цих активів перевищать 5 млрд швейцарських франків і будуть обмежені загальною сумою в 9 млрд франків», – додали в уряді.

Угода покриватиме портфель активів Credit Suisse, які було важко оцінити за кілька днів, що були відведені банкам для укладення угоди, і які не потрібні в рамках майбутнього основного бізнесу UBS.

Уряд заявив, що гарантія покриває активи обсягом близько 44 млрд швейцарських франків, що еквівалентно приблизно 3% сукупних активів об'єднаної групи, які переважно складаються з деривативів, кредитів, застарілих активів і структурованих продуктів.

Нагадаємо, найбільший банк Швейцарії UBS Group AG заявив, що планує завершити поглинання Credit Suisse вже 12 червня, створивши один великий швейцарський банк із балансом в $1,6 трлн, пише Reuters.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу