Уряд затвердив проєкт бюджету-2021 із дефіцитом у 5,5%

Уряд затвердив проєкт бюджету-2021 із дефіцитом у 5,5%

На позачерговому засіданні в четвер уряд затвердив проєкт державного бюджету на 2021 рік до другого читання.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив про скорочення дефіциту бюджету з початкових 6% до 5,5%. Нагадаємо, що МВФ ще у вересні наполягав на дефіциті у 5,3% ВВП.

У першому читанні доходи бюджету становили 1,071 трлн грн, витрати - 1,331 трлн грн (дефіцит 260 млрд грн + 10 млрд грн сальдо кредитування).

«В наступному році ми очікуємо зростання економіки, що дозволить нам продовжувати збільшувати видатки на медицину, освіту, оборону та інші галузі. Доходи проєкту бюджету передбачено в сумі 1 трлн 92 млрд грн. Видатки проєкту бюджету передбачені в сумі 1 трлн 328 млрд грн. Знайдено можливість зменшити дефіцит бюджету по відношенню до ВВП з 6% при першому читанні до 5,5%, - повідомив Денис Шмигаль.

Тобто план доходів збільшили на 21 млрд грн, а план видатків скоротили лише на 3 млрд грн.

Міністр фінансів Сергій Марченко, який зранку повідомляв про успішне завершення переговорів із МВФ по бюджету, уточнив, що дефіцит становить 5,47% ВВП. Показник номінального ВВП він не назвав.

Витрати бюджету будуть перевищувати доходи на 236 млрд грн (дефіцит без врахування сальдо кредитування).

Окрім бюджету уряд також затвердив законопроєкт, який наділить Верховну Раду повноваженнями звільняти директора Національного антикорупційного бюро України.

FinClub раніше пояснював, чому МВФ не довіряє Україні.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу