Уряд росії буде 8 років відпускати іноземних інвесторів

Уряд росії буде 8 років відпускати іноземних інвесторів

Знадобиться щонайменше 8 років, щоб російський уряд розглянув всі заявки іноземних компаній на вихід із російського ринку.

Про це йдеться у новому моніторингу KSE Institute у рамках проєкту «Самосанкції» про вплив виходу іноземного бізнесу на економіку РФ, що виходить двічі на місяць.

У 2022 році росія у 20 разів обігнала Іран, що посідає друге місце за кількістю накладених санкцій. Відтоді багато іноземних компаній почали робити заяви щодо своєї роботи в країні-агресора.

Наразі приблизно 2000 заявок про вихід із ринку чекають на схвалення від уряду рф, але лише щоб розглянути їх всі, знадобиться щонайменше 8 років.

Станом на сьогодні лише 15,7% іноземних компаній, які мали відкриті локальні компанії і отримували виручку в росії, повністю згорнули діяльність та остаточно покинули ринок рф, тоді як 28% вичікують, а 23,8% компаній з іноземними інвестиціями продовжують працювати на ринку агресора без обмежень. Ще 32,5% оголосили про плани згорнути діяльність і вийти з рф найближчим часом.

Загалом 213 міжнародних компаній (6,7% від загального числа) повністю припинили діяльність у росії. За останні два тижні до категорії зі статусом «вийшли» додалося 2 компанії. 1212 іноземних бізнесів (38,2% від загального числа) згорнули операції та заявили про намір покинути країну.

Водночас 1242 компанії (39,1% від загального числа) з тих, що потрапили до моніторингу KSE Institute, поки що не збираються покидати російський ринок, працюючи без будь-яких змін. Ще 508 іноземні бізнеси (16% від загального числа) призупинили нові інвестиції в росію та продовжують вичікувати.

Згідно з даними моніторингу, 213 міжнародних компаній, що повністю залишили ринок росії, забезпечували щонайменше 331,5 тис. робочих місць, їхній річний дохід складав $47,6 млрд, капітал оцінювався у $36,5 млрд, тоді як вартість активів цих компаній сягала $45,4 млрд.

Міжнародні компанії, які оголосили про повний вихід з росії, мали 313,2 тис. осіб персоналу, $56,6 млрд річного доходу, $23,3 млрд капіталу та $24,5 млрд активів. Іноземні бізнеси, що призупинили свою діяльність на російському ринку, мали 171,5 тис. осіб персоналу, річний дохід у розмірі $42,2 млрд, $17,4 млрд капіталу і $30,9 млрд активів.

Складно недооцінити вплив компаній, що вже повністю завершили свій вихід з ринку рф. У них працювало 23,1% персоналу, зайнятого в іноземному бізнесі, їм належало близько 15,8% активів, 20,9% капіталу інвестованого міжнародними компаніями в росію, а у 2021 році вони генерували 15,7% від виручки й сплатили $3,3 млрд податків або 13,2% від загальної суми податків іноземних компаній, що на той час працювали у рф.

За рік, що минув з моменту вторгнення росії в Україну, західний альянс об'єднався проти агресора, проте світ ще далекий від єдності у питаннях, порушених війною в Україні. Китай та Індія продовжують імпортувати великі обсяги російської нафти, інші країни також продовжують торгувати з росією.

Крім того, російський уряд вживає різних заходів у відповідь на санкції Заходу. Відтепер кожна західна компанія, яка хоче вийти з ринку росії і продати свої активи тепер буде зобов'язана переказати прямий внесок в бюджет держави-агресора. Приблизно 2 000 заявок про вихід з російського ринку чекають на схвалення, але лише щоб розглянути їх всі, знадобиться щонайменше 8 років.

sankcii17.04.2023

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь