Уряд затвердив порядок функціонування єдиного рахунку для податків і зборів
Кабінет міністрів на засіданні 29 квітня затвердив порядок функціонування єдиного рахунку для сплати податків і зборів, ЄСВ та інших платежів, які контролюються податковою службою.
Після прийняття Верховною Радою відповідного закону, що запроваджується з 1 січня 2021 року, Кабмін ухвалив порядок його функціонування.
Так для платників, які користуватимуться єдиним рахунком, обов’язок зі сплати податків і зборів вважатиметься виконаним з моменту внесення коштів на єдиний рахунок. Всі платежі (ЄСВ, Пенсійний фонд і інші) можна вносити однією сумою.
Єдиний рахунок відкривається у Держазначействі. Для того, щоб перейти на нього, потрібно повідомити Державну податкову службу в електронній формі через електронний кабінет.
ДПС щодня формує реєстри платників податків і надсилає Казначейству. Казначейство на основі отриманих реєстрів розподіляє кошти між бюджетами і фондами.
Платники податків зможуть в електронному кабінеті ознайомитися з реєстром, який сформувало ДПС за його платежем та самостійно визначити напрямок використання сум помилково або надміру сплачених ними коштів.
Нагадаємо, Верховна Рада прийняла законопроєкт №1049 ще 4 жовтня 2019 року. В результаті на тютюновому ринку вибухнув скандал із поправкою, яка в разі набуття чинності законом, збільшувала вартість пачки сигарет на 18%.
Так звана тютюнова поправка за своєю суттю ніяк не була пов'язана зі змістом законопроєкту. Метою закону було введення єдиного рахунку для сплати податків і зборів, що вирішило би багато технічних проблем при перерахуванні цих платежів, оптимізувало роботу податкових органів і спростило життя бізнесу.
Тютюнові виробники звернулися до президента Володимира Зеленського з проханням накласти на прийнятий закон вето.
Після цього глава держави скористався правом вето та повернув закон до парламенту з трьома пропозиціями.
Підписуйтесь на новини FinClub у Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини