В Україні створять спеціальний фінансовий суд
Україна веде переговори з Міжнародним валютним фондом щодо створення спеціалізованого фінансового суду.
Про це розповів голова Національного банку Кирило Шевченко в інтерв’ю Reuters.
Новий суд необхідний для врегулювання суперечок за банківськими кредитами з метою стримування зростання проблемних непрацюючих кредитів (NPL).
«Ми розпочали це обговорення з місією МВФ», - зазначив Шевченко.
Новий судовий орган покликаний забезпечити кращий захист кредиторів, які іноді не можуть повернути свої позики через корумповану судову систему. Нацбанк прагне знизити частку непрацюючих позик до 24% до 2023 року з теперішніх 42%.
Голова НБУ нагадав, що обсяг кредитів у банківській системі становить більше 1 трлн грн, або близько $40 млрд. «Це велика сума, і її треба захищати», - додав він.
Співпраця з МВФ є частиною ширших переговорів про умови включаючи різні реформи, які Україна повинна виконати, щоб отримати додаткові транші на $5 млрд за програмою МВФ.
НБУ заявляє, що неефективна кредитна практика ПриватБанку нанесла збитків на $5,5 млрд, перш ніж він потрапив у власність держави. Колишні власники банку оскаржують це рішення та ведуть затяжну боротьбу за скасування націоналізації.
«Саме тому ми зараз обговорюємо варіант створення спеціалізованого суду або судової палати в Україні, яка буде розглядати питання між кредиторами і позичальниками, а також між інвесторами та отримувачами інвестицій», - наголосив Шевченко.
Він додав, що скорочення NPL допоможе залучити іноземних приватних інвесторів у банківську систему України.
Наразі понад 50% банківського сектора залишається в руках держави, що Шевченко назвав «великим системним ризиком», і Нацбанк хоче знизити цей рівень до 25% у найближчі роки.
Раніше голова НБУ повідомив, що Україна цьогоріч очікує отримати три транші від МВФ на $2,2 млрд.
Шевченко також розповів, що Україна впродовж року випустить євробонди на $2,4 млрд.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини