В Україні запустили фінансовий лізинг житла під 5%

В Україні запустили фінансовий лізинг житла під 5%

Укрфінжитло та Міністерство охорони здоров’я підписали угоду для запуску механізму забезпечення медпрацівників житлом на умовах фінансового лізингу.

Відповідна угода підписана 16 листопада в Міністерстві фінансів.

Угода дозволить працівникам медичної сфери, які отримують зарплату з бюджету, придбати житло в лізинг на пільгових умовах під 5%.

«Це лише перший крок. Мінфін буде ініціювати підписання таких угод з усіма відомствами, щоб всі працівники бюджетної сфери – медики, військові, поліцейські, вчителі, які отримують зарплату нижче ринкової, мали можливість придбати житло на пільгових умовах. У короткостроковому періоді заплановано придбати 12 тис. квартир для подальшої передачі їх у фінансовий лізинг», - зазначив міністр фінансів Сергій Марченко.

Наприкінці 2020 року Мінфін створив Укрфінжитло, одним із завдань якого є реалізація додаткових іпотечних продуктів для працівників бюджетної сфери на умовах фінансового лізингу під 5%.

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що ця програма дозволить медикам впевнено інвестувати у власне житло.

«Мова про можливість взяти житло в лізинг і, сплачуючи суму звичайної оренди, через певний час отримати право власності на помешкання», - зазначив він.

Умови іпотечної програми фінансового лізингу:

• відсоткова ставка по програмі лізингу – 5% річних;

• авансовий внесок по лізинговій угоді – 0%;

• строк угоди – до 20 років.

Найбільш важлива перевага програми – це фіксована ставка на весь період дії договору, яка не залежить від жодних зовнішніх обставин.

Придбати житло у рамках програми можуть громадяни України, які отримують заробітну плату з держбюджету або місцевих бюджетів, а також переселенці. Однією з умов є робота на поточному місці не менше 6 місяців.

Додаткові вимоги:

- обмеження по максимальному середньомісячному доходу сім’ї в залежності від середньомісячної заробітної плати в регіоні;
- у членів сім’ї заявника немає у власності нерухомості (крім розташованої на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей) або сім’я потребує покращення житлових умов (площа нерухомості у власності менша ніж 20 кв.м на одного члена сім’ї).

Важливо зазначити, що сім’я в рамках програми – це чоловік, дружина, їх неповнолітні діти.

Вимоги до житла:

- вік житла до 20 років або його реконструкцію (капітальний ремонт) здійснено не раніше ніж за десять років до укладення договору фінансового лізингу;
- нормативна площа житла – до 21 кв.м на одного члена сім’ї, для сім’ї з однієї або двох осіб – 52,5 кв.м;
- нормативна вартість одного квадратного метру квартири яку можна придбати, залежить від вартості спорудження житла, що визначається Мінрегіоном, помноженої на коефіцієнт в залежності від населеного пункту (наприклад для Києва та прилеглих населених пунктів (до 30 км від меж міста) вона складає майже 30 тисяч грн).

Житло можна отримати через орган забезпечення житлом, яким може бути відповідний орган виконавчої влади.

У лютому прем'єр-міністр Денис Шмигаль анонсував запуск програми доступного кредитування житла під 5% річних у другій половині року.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь