​ВАКС відмовився закривати справу ВіЕйБі Банку на 1,2 млрд грн

​ВАКС відмовився закривати справу ВіЕйБі Банку на 1,2 млрд грн

Судді Вищого антикорупційного суду Маркіян Галабала, Віктор Ногачевський та Інна Білоус залишили без задоволення клопотання сторони захисту про закриття кримінального провадження, що стосується отримання банком 1,2 млрд грн кредиту від НБУ.

Про це повідомляє Центр протидії корупції.

Захист просив закрити справу на підставі п.9-1 та п.10 ч.1 ст.284 КПК України.

Зокрема, одним із аргументів захисту було те, що нібито існує нескасована постанова слідчого про закриття кримінального провадження.

Події стосувалися 2019 року, коли детективи НАБУ вийшли на фінішну пряму у розслідуванні, але тодішній генпрокурор Юрій Луценко вирішив передати справу до Нацполіції, де її закрили.

"При тому, що у той час поліція якраз розслідувала зловживання у «ВіЕйБі банку» і нібито зовсім випадково втратила частину доказів: 100 томів тієї справи зберігалися у підвалі і були затоплені. Про цю історію ми писали тут", - додають у ЦПК.

Згодом у Офісі Генпрокурора змінили керівництво. Новий заступник генпрокурора Віталій Касько скасував постанову про закриття справи та передав її до НАБУ.

Уже за кілька місяців НАБУ затримало 7 осіб. Захист наполягав на тому, що Касько скасовував постанову про закриття без попередньої перевірки на 87 день замість 20 днів з дня ухвалення постанови.

Ще однією підставою для закриття справи, на думку захисту, мало стати те, що після повідомлення про підозру у цій справі нібито закінчився строк розслідування. Йдеться про своєрідне тлумачення «правок Лозового» у об'єднанних провадженнях.

У справі ВіЕйБі банку наразі 8 епізодів, відкритих як до, так і після введення в дію правок. Cуддді позицію захисту, схоже, не підтримали. Повний текст буде проголошено 14 лютого.

Додамо, що у цій справі на лаві підсудних 15 осіб. За даними обвинувачення, напередодні банкрутства «ВіЕйБі Банк» звернувся за допомогою в НБУ і отримав 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту під заставу нерухомості.

Кредит видали, хоча реальна вартість заставленої нерухомості нібити склала всього 72,62 млн грн. За 40 днів банк визнали неплатоспроможним, а 1,2 млрд грн ніхто так і не повернув.

Додамо, що справи за підозрою фактичного власника «ВіЕйБі Банку» Олега Бахматюка та його сестри і ексголови спостережної ради Наталії Василюк - виділені в окремі провадження через розшук підозрюваних. Заочне розслідування завершили в серпні минулого року.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

теги #вакс

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу