ВАКС відвоював справу про виведення грошей з ПриватБанку

ВАКС відвоював справу про виведення грошей з ПриватБанку

Судді Апеляційної палати ВАКС закрили провадження щодо спроби передачі до місцевого суду у Дніпрі справи ПриватБанку про виведення з банку 8,4 млрд грн.

Відповідне рішення ухвалили судді Павлишин, Никифоров, Панкулич, Панаід та Боднар, повідомляє Центр протидії корупції.

За цією справою обвинуваченими є ключові менеджери ПриватБанку часів, коли банк належав Ігорю Коломойському і Генадію Боголюбову, зокрема вже ексголова правління Олександр Дубілет та його експерший заступник Володимир Яценко.

Їх захист вважає, що ПриватБанк на час ймовірного злочину був ще приватним, а не державним банком і тому цю справу нібито має розглядати суд у Дніпрі. Адвокати наполягали, що держава набула права власності на 100% акцій банку тільки 21 грудня 2016 року, тоді як нібито злочин завершили за два дні до цього.

Прокурор же вказував, що виведення коштів із ПриватБанку завершилося 19 грудня 2016 року, а рішення про націоналізацію урядом було прийнято 18 грудня.

Вперше питання підсудності у цій справі Апеляційна палата ВАКС вже вирішувала у жовтні 2023 року. Тоді судді також вказали, що справу слід розглядати саме у Вищому антикорупційному суді.

Зараз апеляція повторно вислухала думки учасників справи, зокрема тих, які не висловлювалися минулого разу, і прийшла до  того ж висновку, що провадження слід закрити. Справа остаточно розглядатиметься у ВАКС, акцентує ЦПК.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу