Валютні ОВДП залучать до нового інструменту РЕПО
«Розрахунковий центр» запустив послугу «РЕПО з контролем ризиків» під гривневі ОВДП, але учасники ринку наполягають також на аналогічній послузі для валютних державних облігацій.
Про це учасники ринку цінних паперів заявили під час круглого столу «Нові операції на фондовому ринку – нові можливості для інвесторів», який провів онлайн «Фінансовий клуб».
«Маю надію, що буде розширюватися перелік цінних паперів. Валютні ОВДП – це перше, про що питають клієнти», – каже директор з розвитку бізнесу «Української біржі» Олексій Сухоруков.
«Розрахунковий центр» обнадіює. «Ми працюємо над цим питанням. Сподіваємося, що найближчим часом, але спочатку потрібно відпрацювати, подивитися як воно працює зараз (з гривневими ОВДП. – Ред.). Валютні папери можуть бути як забезпечення угоди РЕПО, а можуть бути гарантійним забезпеченням. Це різні питання. Ризики рахуються по-різному. Нам потрібно обговорити «математику» з ринком. Це перспектива до трьох місяців», – розповів голова правління «Розрахункового центру» Олег Ткаченко.
Операції РЕПО з валютними ОВДП є інструментом хеджування. «Наступним етапом стане додавання валютних ОВДП в цей продукт та отримання під них гривневої ліквідності. Таким чином ми надаємо доступ до валютного хеджування компаніям, які не мають прямих експортно-імпортних контрактів», – сказав директор департаменту казначейства та фінансових установ ОТП Банку Антон Коваленко.
Він пояснив, що компанія, яка залежить від ціни імпортних товарів, може купити за гривню валютні ОВДП, а потім по операції РЕПО отримати під них знову гривню. В момент погашення ОВДП компанія отримає валюту, тому буде захищена від девальваційного ризику (але програє при ревальвації).
«Володіння валютною ОВДП дає компанії 3% річних. Залучити ліквідність під цей інструмент компанії коштуватиме 8%. Різниця між витратами і доходами – 5%. І це вартість валютного хеджування, яке полягає в тому, що компанія отримає погашення паперу в доларах», – пояснює Антон Коваленко.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини