Валютні резерви НБУ у вересні впали на $1,5 млрд

Валютні резерви НБУ у вересні впали на $1,5 млрд

Міжнародні резерви НБУ за вересень скоротилися на 5,9% – до $23,93 млрд.

Скорочення за місяць становило $1,509 млрд.

Основна причина скорочення резервів це продаж валюти Національним банком на міжбанківському ринку, у тому числі для забезпечення оборонних потреб та платежів українців за кордоном.

Водночас стійкі надходження від міжнародних партнерів і надалі дають змогу утримувати міжнародні резерви на достатньому рівні, попри повномасштабну війну, запевняють в НБУ.

Національний банк минулого місяця продав на валютному ринку $2,777 млрд, але викупив лише $39,4 млн: чистий продаж валюти Національним банком у вересні становив $2,738 млрд.

Надходження валюти на рахунки уряду в НБУ становили $2,034 млрд: $1,5 млрд надійшли через трастовий фонд Світового банку від США, $482,1 млн – від Європейського союзу, $51,7 млн – від розміщення ОВДП, номінованих у валюті.

За обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті уряд сплатив $65,1 млн: $63 млн спрямовано на обслуговування та погашення боргу перед міжнародними кредиторами, а $2,1 млн – на обслуговування валютних ОВДП.

Крім того, Україна сплатила Міжнародному валютному фонду $624,6 млн.

Третій фактор – переоцінка фінансових інструментів через зміну ринкової вартості та курсів валют. Минулого місяця їх вартість знизилася на $115,5 млн.

 
 

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу