
Верховний Суд не дозволив компаніям Суркісів стягнути з ПриватБанку понад $250 млн
Верховний Суд закрив провадження у справі № 826/1317/17 за позовом компаній Суркісів проти Національного банку, Міністерства фінансів, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та ПриватБанку.
Про це повідомила пресслужба ПриватБанку.
Постанова Верховного Суду про задоволення касаційних скарг НБУ та ПриватБанку є остаточною та оскарженню не підлягає.
У 2016 році Національний банк у процесі націоналізації визнав родину Суркісів та їхні компанії пов'язаними з ПриватБанком особами.
В подальшому грошові кошти, розміщені компаніями-нерезидентами (Camerin Investments, Sunnex Investments, Tamplemon Investments, Berlini Commercial, Lumil Investments, Sofinam Investments) на депозитних рахунках кіпрської філії ПриватБанку, були включені до процедури bail-in.
У 2017 році суд першої інстанції (нині ліквідований Окружний адміністративний суд міста Києва) задовольнив позов іноземних компаній, пов'язаних з родиною Суркісів, про оскарження процедури bail-in у частині визначення компаній пов’язаними з ПриватБанком особами, і постановив стягнути із державного банку понад $250 млн.
“ПриватБанк вітає рішення Верховного Суду. Перемога у цій справі доводить, що верховенство права та справедливість є основою демократичного суспільства. Це одна із чотирьох судових справ родини Суркісів та повʼязаних з ними компаній проти державного ПриватБанку про оскарження законності bail-in під час націоналізації, які розглядаються у судах України та Кіпру. Банк і надалі відстоюватиме демократичні цінності, законність та чесність та сподівається на справедливі судові рішення в інших резонансних справах”, – зазначила членкиня правління з питань реорганізації та проблемних активів ПриватБанку Солвіта Деглава.
Справи «родини та компаній Суркісів» розглядаються судами з 2017 року. Подаючи однакові позови проти ПриватБанку у різні суди в Україні та на Кіпрі, вони намагаються довести, що були начебто незаконно позбавлені своїх депозитів, оскільки не є пов'язаними особами з ПриватБанком та його колишніми власниками Ігорем Коломойським та Геннадієм Боголюбовим.
І загалом намагаються стягнути з державного банку понад $350 млн у судах різних юрисдикцій.
Нагадаємо, Верховний Суд наприкінці березня 2024 року задовольнив касаційну скаргу державного ПриватБанку та Кабінету Міністрів та не дозволив цим же компаніям-нерезидентам, наближеним до родини Суркісів, стягнути з держави $350 млн на підставі незаконної ухвали Печерського райсуду міста Києва про забезпечення позову.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)





ТОП-новини