Військова допомога Україні позитивно впливає на економіку країн Заходу
Національний банк повідомляє, що $1 військової допомоги Україні генерує $0,79-0,87 до ВВП країн-партнерів протягом всього одного-двох років.
Про це йдеться в щоквартальному Інфляційному звіті НБУ.
В НБУ зазначають, що вмежах інформаційної війни росія поширює наратив, що партнери начебто витрачають забагато коштів на військову підтримку України, тоді як їхні економіки страждають від прискорення інфляції та сповільнення економічного зростання.
"Проте наявні дослідження надають переконливі докази, що економічна вартість військової допомоги Україні для партнерів є суттєво меншою за оголошені номінальні суми", – запевняють в НБУ.
Як свідчать попередні результати дослідження Chebanova, Faryna, Sheremirov (2023), у короткостроковій перспективі збільшення військових видатків через війну в Україні має стимулюючий вплив на ВВП країн-партнерів. Так, 1 долар США, витрачений урядами донорів на військові потреби, генерує протягом одного-двох років $0,79-0,87 до ВВП цих країн. Загалом позитивний ефект не зникає навіть через п’ять років.
Крім того, є низка додаткових позитивних ефектів для країн-донорів, такі як можливість обміну військовим досвідом, ефективніший розподіл ресурсів оборонної галузі, імпульс для експортерів зброї та зростання продуктивності завдяки додатковим інвестиціям у дослідження та розробки.
Нагадаємо, Європейський центральний банк підвищив процентні ставки на 25 базисних пунктів у четвер, що стало дев'ятим підвищенням ставок поспіль, заявивши, що інфляція, як очікується, залишатиметься надто високою протягом тривалого часу, незважаючи на нещодавнє уповільнення.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини