Влітку почався підйом ринку споживчого кредитування
Банкіри говорять, що в липні – серпні почалося помітне зростання видачі кредитів фізособам.
Про це вони повідомили під час круглого столу «Як карантин вплинув на сегмент споживчого кредитування», проведеного «Фінансовим клубом».
«У червні ми почали більше розуміти профілі клієнтів і секторів економіки, які опинилися в більш стійкому становищі, і визначили сегменти, які виявилися більш уразливими. У червні почали відновлювати кредитування, а липень став піковим місяцем за попитом клієнтів. Я чув, що це не тільки в нашому банку», – повідомив заступник голови правління Банку Форвард Андрій Прусов.
Ринок почав відновлюватися. «Нас тішить той факт, що з серпня приріст значний. Ми вийшли вже на темпи, які вище, ніж були в грудні – лютому, і ми набираємо темп», – розповів голова правління банку «Глобус» Сергій Мамедов.
Директор департаменту стягнення беззаставних кредитів Альфа-Банку Дмитро Дяченко розповів, що в його банку не було наприкінці літа «суперпрориву», але банк «планомірно нарощує обсяги».
«Ми в серпні вийшли на докарантинні обсяги видач і в вересні плануємо нарощувати. Люди звикли, що карантин перманентний, навчилися співіснувати з ним. За моїми відчуттями, гібридний карантин в 2021 році буде ще шість-сім місяців. Банкам треба розібратися з ризиковими моделями і зрозуміти, які сегменти були б менш ризиковими. Але, з іншого боку, і не сильно «закручувати» ризикові моделі, щоб люди могли брати кредити», – сказав він.
Банкір сподівається на продовження зростання до кінця поточного року. «Якщо друга хвиля (ковіду. – Ред.) відбудеться, то, за моїми відчуттями, вона буде більш жорсткою, ніж перша. І, можливо, вона інакше вплине на економіку і ризикові політики банків», – побоюється Дмитро Дяченко.
В НБУ констатують, що повторити рекорд минулого року, коли споживче кредитування виросло на 30%, неможливо. «Темпи, які зараз спостерігаються на рівні 10-15%, продовжаться до кінця року, і в подальшому прискориться зростання», – очікує начальниця управління макропруденційної політики та досліджень департаменту фінансової стабільності НБУ Первін Дадашова.
Банки зміщують акцент на кредитування позичальників, які показали себе дисциплінованими. «Виросте сегмент, в якому майже немає прострочення, – товарне кредитування, особливо в невеликих містах, де менше 50 тис. жителів. Вони беруть кредити, оскільки хочуть поліпшити свої житлово-побутові умови, беруть кредити, наприклад, на меблі, і обслуговують їх», – каже Андрій Прусов.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини