Високий суд Лондона поновлює розгляд справи ПриватБанку

Високий суд Лондона поновлює розгляд справи ПриватБанку

Високий суд Лондона 2 жовтня поновлює розгляд справи державного ПриватБанку проти ексвласників Ігоря Коломойського та Генадія Боголюбова.

Про це пише NV Бізнес із посиланням на джерела у фінансових колах.

За їх даними, розгляд після літньої перерви почнеться з перехресного допиту сторін по судово-бухгалтерський експертизі, яка має уточнити суми збитку банку від шахрайства з кредитами.

Загалом із 2 жовтня до 10 листопада відбудеться сім судових засідань.

Зокрема, сьогодні свідки та експерти з боку позивача нададуть дані щодо загальної суми чистих виведень коштів з банку ($1,95 млрд) – та мають намір довести, що неповернені авансові платежі були спричинені відповідними виведеннями коштів.

На 9 жовтня запланований перехресний допит експертів банку та відповідачів з українського права, пише видання.

16 жовтня має відбутися перехресний допит експертів відповідачів з українського права та експертів банку та відповідачів з кіпрського права.

23 жовтня – день, коли спливатимуть строки подання позивачем та відповідачами письмових заключних зауважень.

30 жовтня мають прозвучати усні заключні зауваження позивача, а на 6 листопада заплановані заключні усні виступи відповідачів.

На останній день судового процесу – 10 листопада – заплановане подання відзиву позивача на позовну заяву.

Слухання у 2023 році розпочались 12 червня та тривали до 27 липня. Було проведено дев’ять засідань, під час яких юристи ПриватБанку надали суду свідчення щодо "рециркуляції" передоплат між позичальниками (Коломойським та Боголюбовим) та банком. У них йдеться про неповернені передоплати у розмірі $1,91 млрд.

Як повідомлялося, у травні 2022 року Високий суд Лондона відклав розгляд справи за позовом державного ПриватБанку до його колишніх власників Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова на червень 2023 року на прохання відповідачів. В ході підготовчого засідання представники Коломойського та Боголюбова просили суд про перенесення розгляду справи по суті, яке мало розпочатися у червні 2022 року, у зв'язку з війною в Україні. Англійський суд це прохання задовольнив.

Уряд України 18 грудня 2016 року за пропозицією НБУ та колишніх акціонерів ПриватБанку, найбільшими з яких на той момент були Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови.

Пізніше колишні власники банку заявили, що вважають проведену націоналізацію незаконною, тоді як ПриватБанк і держава вимагають від них додаткового відшкодування збитків.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу