ЄБРР хоче збільшити капітал для додаткової допомоги Україні

ЄБРР хоче збільшити капітал для додаткової допомоги Україні

Керуючі Європейського банку реконструкції та розвитку погодилися працювати над збільшенням капіталу в діапазоні від 3 млрд євро до 5 млрд євро до кінця року, щоб розширити максимальну підтримку для України, щоб підтримувати підтримку країни під час війни та у відбудові.

"Під час прийняття цього збільшення в ЄБРР можуть з'явитися додаткові ресурси для інвестування", – сказано в повідомленні банку, передає Інтерфакс-Україна.

Як повідомляється, після підписання угоди з агрохолдингом МХП про надання йому $100 млн кредиту на рефінансування єврооблігацій загальна сума виділеного реальному сектору економіки України фінансування у 2022-2023 роках досягла запланованого на ці два роки рівня 3 млрд євро. Зокрема, у 2022 році ЄБРР виділив Україні 1,7 млрд євро.

Банк зазначив, що підтримка приватного сектору та підтримка торгівлі є двома з п'яти пріоритетних напрямів інвестицій ЄБРР в Україні під час війни.

Зокрема, у рамках Програми сприяння торгівлі банк із початку повномасштабної війни підтримав торгові операції на загальну суму майже 800 млн євро, а також понад 700 млн євро нових кредитів для муніципалітетів та приватних компаній, що працюють у секторі агробізнесу та інших критично важливих секторах української економіки.

Ще одним пріоритетним напрямком є посилення енергетичної безпеки країни: за підтримки донорів банк надав 520 млн євро ліквідності національному оператору системи передачі електроенергії "Укренерго" з прив'язкою до реалізації ринкових реформ та ще 300 млн євро "Нафтогазу" в складі пакету фінансування 500 млн євро, що включає донорські кошти. Крім цього, на Конференції з відновлення України, що відбулася в червні, ЄБРР підписав Меморандум про взаєморозуміння щодо надання 600 млн євро нового фінансування для "Укренерго", "Нафтогазу" та "Укргідроенерго".

У секторі життєво важливої інфраструктури банк підписав кредитні угоди на загальну суму 250 млн євро з "Укрзалізницею" для підтримки діяльності компанії та модернізації залізничного сполучення між Україною та ЄС.

Крім того, для покращення стану автомобільних та залізничних маршрутів для експорту та імпорту товарів з урахуванням пов'язаної з війною невизначеності основних логістичних маршрутів через такі чорноморські порти, як Одеса, ЄБРР надає 182 млн євро на модернізацію ділянки автодороги в західній частині країни між Львовом та Равою-Руською на кордоні з Польщею. Цей проєкт реалізується в рамках ініціативи щодо розширення автомобільного та залізничного доступу "Європейські шляхи солідарності", в яку ЄБРР також інвестує 300 млн євро.

У сфері продовольчої безпеки ЄБРР зосередився на покращенні можливостей України для експорту зернових, а також забезпеченні фінансування на всіх рівнях харчового ланцюжка та підтримці джерел коштів для існування.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь