ЄБРР надасть Ощадбанку гарантію для нового кредитування бізнесу на 200 млн євро

ЄБРР надасть Ощадбанку гарантію для нового кредитування бізнесу на 200 млн євро

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) надає державному "Ощадбанку" ліміт портфельного механізму розподілу ризиків на 50 млн євро. Це дасть можливість додатково згенерувати 200 млн євро нового фінансування для приватного сектора України в умовах війни.

Відповідний документ підписали 9 квітня у Києві, передає пресслужба українського банку.

Зазначається, що кредит ЄБРР покриватиме до 50% кредитного ризику "Ощадбанку" за новими позиками на суму 200 млн євро приватним підприємствам, які працюють в Україні.

Гарантія ЄБРР дає "Ощаду" можливість давати кредити компаніям, які працюють у таких критично важливих галузях, як сільське господарство, будівництво, транспорт і фармацевтика.

Загальний обсяг фінансування, наданого завдяки подібним гарантіям ЄБРР, з початку повномасштабної війни збільшився до близько 900 млн євро станом на кінець 2023 року.

Із початку війни ЄБРР виділив в Україні 4 млрд євро. Окрім підтримки приватного сектора його стратегічними пріоритетами є підтримка енергетичної, продовольчої безпеки та життєво важливої інфраструктури в країні.

Нагадаємо, Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) планує інвестувати в Україну до 10 млрд євро протягом наступних 5 років.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу