ЄБРР виділить Україні понад €500 млн

ЄБРР виділить Україні понад €500 млн

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) оголосив про новий пакет фінансування для України на суму понад €500 млн.

Відповідні угоди ЄБРР підписав під час Конференції з відновлення України в Гданську.

Загальний обсяг інвестицій банку в Україну від початку повномасштабної війни зріс до €10,5 млрд.

Основна частина нового фінансування буде спрямована на енергетичний сектор. Зокрема, ЄБРР надасть кредит у €90 млн НЕК «Укренерго» на відновлення підстанцій і вдосконалення корпоративного управління.

Ще €50 млн банк інвестує у будівництво вітропарку потужністю 189 МВт, який реалізує GNG Group (OKKO Group). Крім того, погоджено кредит у €65 млн для компанії Notus Energy на будівництво вітроелектростанції потужністю 120 МВт.

«Укрнафта» отримає грант у розмірі €44,6 млн на розвиток енергетичних проєктів, а Німеччина та Норвегія додатково внесуть €55 млн до програми розвитку відновлюваної енергетики RAMP-UP.

Окремий напрям фінансування стосується підтримки бізнесу. Через українські банки ЄБРР надасть €303 млн, що дозволить залучити до €845 млн нового кредитування для підприємств. Угоди укладено з ПриватБанком, Ощадбанком, банком "Львів", Кредобанком, Укрсиббанком, Укргазбанком, Укрексімбанком і Райффайзен Банком. Більшість коштів спрямують на кредитування малого та середнього бізнесу, модернізацію виробництва та впровадження європейських стандартів.

ЄБРР також продовжить підтримку українських громад. Харків отримає кредит у €15 млн на створення розподілених джерел тепла та електроенергії, Рівне — €12 млн на підвищення енергоефективності громадських будівель. Також банк надасть кредити для підтримки ліквідності Дніпра, Харкова та Кривого Рогу. Для Києва підписано попередню угоду про екстрене фінансування на €50 млн.

Крім фінансування, ЄБРР уклав низку меморандумів про співпрацю. Вони передбачають підтримку реформи державних підприємств разом із Міністерством економіки та Світовим банком, посилення банківського нагляду спільно з Національним банком України, співпрацю з «Нафтогазом» у сфері енергетичної безпеки та з Міністерством культури щодо розвитку проєктів державно-приватного партнерства.

Також банк долучиться до модернізації портів Рені та Ізмаїла і підготовки переліку пріоритетних дорожніх проєктів для повоєнної відбудови України.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь