ЄБРР збільшить фінансування українського бізнесу

ЄБРР збільшить фінансування українського бізнесу

У наступному році Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) розширить фінансування проєктів в Україні.

Як повідомляє пресслужба Міністерства економіки, основні напрямки співпраці в 2024 році стосуватимуться фінансування виробників обладнання для розмінування сільськогосподарських земель, проєкту страхування воєнних ризиків, а також кредитування реального сектору економіки.

"ЄБРР готовий долучитись до фінансування розмінування аграрних земель та розробити спеціальний фінансовий продукт у співпраці з банками та Міністерством із фінансування робочого капіталу для виробників спецтехніки для розмінування. Це може дати поштовх для розвитку технологій та машинобудування в Україні", – наголосили міністерка економіки Юлія Свириденко під час зустрічі з президенткою ЄБРР Оділь Рено-Бассо.

Також сторони обговорили питання подальшої співпраці між ЄБРР та організаціями фінансування розвитку (Development Finance Institutions, DFI) щодо координації зусиль по інвестуванню в Україну, особливо в приватний сектор економіки.

До того ж ішлося про збільшення прямого кредитування українського приватного бізнесу, а також підтримки ліквідності держкомпаній.

Як додали у Мінекономіки, ще однією важливою темою для обговорення стало страхування воєнних ризиків.

"Щоб в Україну прийшли інвестори, ми маємо надати їм повноцінний захист. Саме тому мені приємно повідомити, що ЄБРР готує юридичне структурування та управління відповідним проєктом, а також підготовку продукту із страхування товарів в дорозі та на складах від воєнних ризиків разом із українськими страховими компаніями. На наступних етапах проєкт може теж включати страхування інвестиційних ризиків", – наголосила Свириденко.

Окремо сторони обговорили можливість залучення ЄБРР у фінансування програм державної підтримки українського бізнесу, таких як "Доступні кредити 5-7-9%", або гранти на підтримку переробних виробництв та малого бізнесу.

Нагадаємо, Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) підтвердив свій травневий прогноз зростання української економіки у 2023 році на 1% після спаду на 29,1% минулого року, хоча більшість українських та міжнародних аналітиків останнім часом суттєво покращила свої оцінки.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу