Єгипетський фунт рекордно знизився

Єгипетський фунт рекордно знизився

Єгипетський фунт упав до історичного мінімуму. Курс долара до єгипетського фунта на міжнародному ринку Форекс зріс 11 січня на 16,3% — до 32,195 єгипетського фунта за долар. За останні 12 місяців єгипетська валюта знецінилася на понад 76%.

Послаблення курсу валюти Єгипту спостерігалося після того, як у вівторок Міжнародний валютний фонд виклав деталі пакета допомоги країні на суму $3 млрд.

Єгипет узяв на себе зобов'язання запровадити гнучкий курс валюти, посилити роль приватного сектора та провести низку грошово-кредитних та фіскальних реформ.

За інформацією Reuters, серед його зобов'язань є уповільнення інвестиції в державні проєкти, зокрема національні проєкти з метою знизити інфляцію та скоротити витрати в іноземній валюті.

Нагадаємо, Єгипет зіткнувся з нестачею іноземної валюти, незважаючи на різке знецінення єгипетського фунта минулого року. Рік тому фунт торгувався у вузькому діапазоні нижче 16 єгипетських фунтів за долар.

Центральний банк Єгипту дозволив фунту різко знецінитися у березні та жовтні минулого року. Єгипетський фунт впав на 15% на торгах 27 жовтня 2022 після оголошення про новий пакет фінансування від Міжнародного валютного фонду. Тоді регулятор заявив, що переходить до гнучкішого валютного режиму.

Нагадаємо, уряд Британії розглядає можливість запровадження національної криптовалюти, або «цифрового фунта» – консультації розпочнуться в найближчі тижні.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу