ЄС і Китай проведуть переговори стосовно мит на електромобілі

ЄС і Китай проведуть переговори стосовно мит на електромобілі

Китай і Європейський Союз домовилися почати переговори про заплановане ЄС введення мит на електромобілі китайського виробництва, що імпортуються на європейський ринок.

Про це пише Reuters, передає Європейська правда.

Міністр економіки Німеччини Роберт Габек під час свого візиту до Китаю заявив, що єврокомісар з питань торгівлі Валдіс Домбровскіс поінформував його про переговори з Китаєм щодо мит.

До того Міністерство торгівлі Китаю заявило, що його глава Ван Веньтао та Домбровскіс домовилися про початок консультацій стосовно розслідування ЄС щодо державної допомоги китайським виробникам електромобілів.

"Це новина й несподіванка, оскільки за останні кілька тижнів не вдалося узгодити конкретний графік переговорів", – сказав Габек.

За його словами, це був перший крок, й потрібно буде ще багато зробити.

Раніше повідомлялося, що Європейська Комісія оголосила, що з 4 липня цього року запровадить мита на імпорт китайських електромобілів у розмірі до 38,1%, що значно перевищує рівень мита, якого очікували.

Введення мит відбувається після багатомісячного розслідування державної допомоги китайським виробникам електромобілів.

Воно створює безпосередню перспективу повномасштабної торговельної війни між ЄС та Китаєм після того, як Пекін розпочав розслідування щодо європейських виробників алкогольних напоїв і погрожував відплатою фермерам і літакобудівним компаніям із Євросоюзу.

У травні цього року повідомлялося, що Китай готовий ввести тарифи до 25% на імпортні автомобілі автовиробників Європейського Союзу та США на тлі зростання торговельної напруженості.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу