ЄС може припинити транспортування російської нафти північною гілкою «Дружби»

ЄС може припинити транспортування російської нафти північною гілкою «Дружби»

Європейський Союз запропонував офіційно припинити транспортування російської нафти до Німеччини та Польщі, таку норму можуть включити до 11-го пакету санкцій проти рф.

Про це повідомляє Bloomberg.

Відповідно до санкцій ЄС Німеччині та Польщі дозволили продовжувати отримувати нафту через північну ділянку нафтопроводу "Дружба". Незважаючи на це, обидві країни вже припинили отримання нафти, виконавши попередні обіцянки скоротити обсяг.

Згідно з документами, які є в розпорядженні агентства, є пропозиція офіційно заборонити транспортування нафти з рф до цих країн.

І хоча такий крок був би значною мірою символічним, саме відключення змусило кілька нафтопереробних заводів зайнятися складною логістикою, щоб отримати доступ до альтернативної нафти.

Принаймні один із них, завод PCK Schwedt поблизу Берліна, був змушений виробляти менше палива для регіону, який він обслуговує.

Винятки, що дозволяють потоки через південну гілку лінії, яка забезпечує нафтою Угорщину, Словаччину та Чехію, залишаться в силі.

Торік Німеччина та Польща в середньому імпортували через "Дружбу" близько 480 тис барелів на день. Три країни, приєднані до південної гілци, в середньому імпортували майже 290 тис барелів на день. Цей рівень знизився цього року.

Пропозиція припинити постачання буде частиною 11-го пакету санкцій ЄС після вторгнення росії в Україну та вимагатиме підтримки всіх держав-членів і може змінитися до того, як це станеться, оскільки переговори тривають.

Після припинення поставок російської нафти через "Дружбу" в лютому, нафтопроводом пішла невелика кількість казахської нафти. Про заборону цього не йдеться, оскільки імпорт із інших третіх країн, у тому числі транзит нафти через росію, дозволений.

Нагадаємо, західні країни хочуть перекрити росії ще одне джерело великої експортної виручки – від продажу алмазів, однак обмеження будуть вводитися поступово, щоб перекрити всі обхідні канали для постачань.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу