Євросоюз офіційно схвалив 14-й пакет санкцій проти рф

Євросоюз офіційно схвалив 14-й пакет санкцій проти рф

Рада ЄС 24 червня ухвалила 14-й пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів проти рф, які вперше після повномасштабного вторгнення росії в Україну передбачають санкції проти російського газу.

Енергетика

ЄС заборонив послуги з перевантаження російського СПГ на території ЄС з метою здійснення операцій з перевалки до третіх країн. Це стосується як перевалки з судна на судно, так і з судна на берег, а також операцій з перевантаження, і не впливає на імпорт, а лише на реекспорт до третіх країн через територію ЄС.

Крім того, ЄС заборонив нові інвестиції, а також надання товарів, технологій і послуг для завершення споруджуваних СПГ-проектів, таких як "Арктик СПГ 2" і "Мурманськ СПГ".

Боротьба з обходом санкцій

Материнські компанії з ЄС повинні докладати максимум зусиль для того, щоб їхні дочірні компанії в третіх країнах не брали участі в будь-якій діяльності, що може призвести до результату, якому санкції намагаються запобігти.

З метою протидії реекспорту товарів військового призначення, знайдених в Україні або критично важливих для розвитку російських військових систем, було вирішено, що оператори з ЄС, які продають такі товари до третіх країн, повинні будуть впровадити механізми належної обачності, здатні виявляти та оцінювати ризики реекспорту до рф, а також зменшувати їх.

Фінанси

Рада заборонила використання "Системи передачі фінансових повідомлень" (СПФС), спеціалізованої служби фінансових повідомлень, розробленої Центральним банком рф для нейтралізації ефекту обмежувальних заходів. Суб'єктам ЄС, які працюють за межами росії, буде заборонено підключатися до СПФС або еквівалентних спеціалізованих служб фінансових повідомлень.

Фінансування політичних партій та інших організацій

Рада вирішила, що політичним партіям і фондам, неурядовим організаціям, включаючи аналітичні центри, або постачальникам медіа-послуг в ЄС більше не буде дозволено приймати фінансування, що надходить від російської держави і її маріонеток. Це зроблено з огляду на постійні спроби рф втручатися в демократичні процеси в ЄС і підривати його демократичні основи, в тому числі за допомогою кампаній впливу і просування дезінформації.

Транспорт

ЄС ухвалив заходи, спрямовані на конкретні судна, що сприяють війні рф проти України, на які поширюється заборона доступу до портів і заборона на надання послуг. Ці судна можуть бути визначені як такі, що використовуються для транспортування військової техніки, транспортування вкраденого українського зерна, підтримка розвитку енергетичного сектору рф, наприклад, через транспортування компонентів СПГ або перевалку СПГ. Цей захід також спрямований проти танкерів, що входять до складу "тіньового флоту" путіна для обходу стелі цін на нафту.

Крім того, розширено перелік заборонених товарів подвійного призначення, обмеження на авіаційні перельоти, заборону продажу українських культурних цінностей, якщо є підозра, що вони були незаконно вивезені росіянами.

Загалом ЄС запровадив санкції проти 116 фізичних та юридичних осіб з росії.

Нагадаємо, посли країн Європейського Союзу 20 червня погодили чотирнадцятий пакет санкцій проти Росії.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу