ЄС пропонує Україні 5 млрд євро військової допомоги на 2024 рік

ЄС пропонує Україні 5 млрд євро військової допомоги на 2024 рік

Верховний представник Європейського союзу з питань зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель запропонував новий двосторонній багаторічний пакет у рамках Європейського фонду миру в розмірі до 5 млрд євро на наступний рік.

Про це він повідомив на спільній пресконференції з главою МЗС України Дмитром Кулебою за підсумками неформальної зустрічі глав МЗС держав Євросоюзу у Києві, передає Інтерфакс-Україна.

"Почну з воєнного боку. Я пропоную новий двосторонній багаторічний пакет у рамках Європейського фонду світу у розмірі до 5 млрд євро. Сподіваюся, ми зможемо досягти угоди до кінця року, коли нам потрібно домовитись про перегляд багаторічної фінансової програми", – сказав Боррель.

Також він наголосив, що ЄС продовжує проводити підготовку українських солдатів.

"Сьогодні мета полягає в тому, щоб навчити 40 тис. осіб у найближчі місяці, і це включає спеціалізовану підготовку, зокрема, пілотів", – зазначив Боррель.

Нагадаємо, Данія внесла 100 млн данських крон (понад $14 млн) до спільної європейської закупівлі артилерійських боєприпасів для України по лінії Європейського оборонного агентства. Очікується, що боєприпаси буде поставлено протягом 2024 року.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу