ЄС розширює зв'язки із Казахстаном, аби запобігати обходу санкцій проти рф

ЄС розширює зв'язки із Казахстаном, аби запобігати обходу санкцій проти рф

Євросоюз планує запропонувати Казахстану заходи щодо розширення взаємних зв'язків, щоб позбавити росію ключового партнера, який допомагає обходити санкції.

Про це пише Politico із посиланням на конфіденційний план чиновників ЄС, який дипломати планують обговорити на зустрічі у Люксембурзі 24 квітня.

У документі подано детальні плани розвитку відносин Євросоюзу з країнами, які росія вважає «дружніми» – Казахстаном, Бразилією, Чилі та Нігерією. Щоб досягти ізоляції росії, ЄС має намір піти на покращення відносин із ними.

Особлива увага у документі приділяється Казахстану, який входить до створеного Кремлем військового блоку ОДКБ і є великим каналом для паралельного імпорту товарів до росії.

Серед переваг, які ЄС може запропонувати Казахстану, – можливість постачати нафту без транзиту через росію, а також направляти до Астани офіційних осіб із візитом. Крім того, Казахстан досягає безвізового режиму з Євросоюзом для своїх громадян та публічної підтримки з боку ЄС своєї програми реформ, наголошується у документі.

У свою чергу, Астана сподівається «залишатися надійним посередником між Сходом і Заходом», вважають європейські чиновники.

На початку квітня влада Казахстану пообіцяла дотримуватися європейських санкцій проти росії.

«Казахстан не буде інструментом для обходу санкцій проти росії з боку США та ЄС. Ми дотримуватимемося санкцій», – заявив інтерв'ю Euractiv перший заступник керівника адміністрації президента Казахстану Тимур Сулейменов.

Три інші країни, з якими ЄС має намір розвивати зв'язки, – Бразилія, Чилі та Нігерія – також становлять потенційну опору для блоку. Так, Бразилія та Чилі знаходяться у багатій сировиною Латинській Америці, а Нігерія – економічний центр Західної Африки.

Крім торговельних відносин, ЄС зробить переліченим країнам індивідуальні пропозиції у таких сферах, як енергетика, економічний розвиток, безпека, міграція.

Високопоставлений європейський дипломат заявив Politico, що влада ЄС задумала «велику переорієнтацію» того, як союз проводить свою зовнішню політику.

Нагадаємо, найбільший у країні "Народний банк Казахстану" (Halyk Bank) продав свою російську дочірню структуру "Москоммерцбанк" за 7,3 млрд тенге (1,1 млрд рублів).

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь