ЄС схвалив використання доходів від заморожених активів рф на зброю для України

ЄС схвалив використання доходів від заморожених активів рф на зброю для України

Країни Євросоюзу погодили план використання прибутків від заморожених активів Росії для допомоги Україні.

Про це міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський повідомив у соцмережі Х (колишній Twitter).

"Ми схвалили у ЄС використання доходів від заморожених активів російського центробанку для допомоги Україні. До 3 мільярдів євро лише цього року, 90% піде на українську армію. Росія мусить платити за завдані війною збитки", – написав чеський міністр.

"Рада ЄС підтвердила свою згоду використовувати надприбутки від знерухомлених активів Росії для підтримки військової самооборони та відновлення України в контексті російської агресії", – підтвердило згодом головування Бельгії у Раді ЄС.

Як повідомлялося, Євросоюз працює над втіленням схеми, яка передбачає використання доходів від заморожених російських активів у країнах ЄС для фінансування допомоги Україні. У лютому Рада ЄС ухвалила рішення окремо обліковувати такі доходи. Однак ще потрібно остаточно затвердити механізм передачі цих коштів Києву.

Високий представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель оцінив доходи від заморожених російських активів у близько 3 мільярдів євро на рік, ці кошти планують спрямувати на військову та цивільну підтримку України.

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн вважає можливим виділення Україні першого мільярда євро від прибутків із заморожених активів РФ вже 1 липня.

При цьому влада ЄС дозволила європейському депозитарію Euroclear, у якому зберігається більша частина заморожених активів російського центробанку, залишити собі отримані від їх інвестування прибутки у 2022 та 2023 роках на загальну суму близько 5 мільярдів євро. Таким чином, ці кошти не будуть передані Україні в рамках рішення, яке наразі обговорюється у ЄС, писало видання Politico.

Водночас США пропонують радикальніші способи використання російських активів для України. За даними видання The Guardian, міністри фінансів країн "Великої сімки" цього тижня обговорять можливість використання 270 млрд євро заморожених російських активів як застави для надання Україні кредиту на 30 млрд євро. Цю пропозицію підтримують США та Велика Британія, однак Німеччина ставиться до неї скептично.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу