ЄС запроваджує нові санкції та ембарго на російське вугілля
Євросоюз погодив п'ятий пакет санкцій проти росії. До нього увійшло вугільне ембарго та заборона транзакцій з низкою банків рф.
Про це розповіла голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
За словами посадовиці, ці обмеження є відповіддю на звірства окупантів у українській Бучі, фото яких сколихнули увесь світ.
П'ятим пакетом санкцій ЄС забороняє імпорт російського вугілля. Це коштуватиме росії 4 млрд євро щороку.
Попри численні заклики українських політиків, Євросоюз поки не збирається запроваджувати ембарго на нафту та газ з рф, частково через блокування Німеччини, однак Урсула фон дер Ляєн запевнила, що блок обговорює подальші обмеження нафтового імпорту з країни-агресора, але не газового.
ЄС хоче скоротити залежність від російського газу до 2030 року. Лише Литва, Латвія та Єстонія в односторонньому порядку відмовилися від газу з рф.
Russia is waging a cruel, ruthless war, also against Ukraine’s civilian population.
— Ursula von der Leyen (@vonderleyen) April 5, 2022
We need to sustain utmost pressure at this critical point.
So today we are proposing a 5th package of sanctions. pic.twitter.com/GEuPQf0Wgr
Запроваджується заборона транзакцій з чотирма найбільшими російськими банками, серед яких буде й ВТБ – другий за величиною російський банк. Разом нині підсанкційні фінустанови становлять 23% російського ринку.
Євросоюз має намір заборонити російським судам заходити в порти ЄС та в'їжджати російським та білоруським вантажоперевізникам. Але тут є перелік винятків – агропродукція та харчові товари, гуманітарні та енергетичні вантажі.
Також ЄС заборонить експорт до росії напівпровідників, машин та транспортного обладнання на суму 10 млрд євро.
Євросоюз відмовляється від імпорту з РФ низки товарів та сировини на кшталт деревини, насіння, морепродуктів та алкоголю. Це коштуватиме агресору ще 5,5 млрд євро.
Санкційний пакет забороняє російським компаніям брати участь у європейських публічних (державних) закупівлях та позбавляє російські державні установи фінансової підтримки з боку ЄС.
Нагадаємо, ембарго на енергоносії раніше зустрічало опір із боку деяких великих європейських економік, але зараз заклики до запровадження санкцій проти російського експорту енергоносіїв стають дедалі гучнішими.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини