ЄЦБ посилить контроль за кредитним ризиком банків
Європейський центральний банк у 2023 році посилить контроль за тим, як банки управляють кредитними ризиками і диверсифікують фінансування, оскільки на єврозону насувається рецесія.
Про це пише Reuters.
«Валютний блок з 19 країн стикається з подвійним ударом захмарної інфляції та різкого економічного спаду, що в значній мірі є наслідком війни Росії в Україні, що змусило ЄЦБ посилити умови фінансування», - пише агентство.
ЄЦБ, який здійснює нагляд за більш ніж 100 великими банками в Європі, заявив, що тепер він буде уважніше придивлятися до кредиторів, які працюють в найбільш вразливих секторах, включаючи енергетику і торгівлю енергоресурсами, а також буде уважно стежити за житловою іпотекою і комерційною нерухомістю.
«Більш високі процентні ставки і млявий або, можливо, рецесійний прогноз зростання можуть поставити під сумнів здатність позичальників обслуговувати борги в майбутньому», - йдеться в заяві ЄЦБ.
Нещодавній звіт центробанку також підтвердив недоліки в контролі ризиків банків, зокрема, в моніторингу кредитів, класифікації проблемних позичальників і формуванні резервів.
«Це робить банки вразливими до різкої корекції на деяких ринках нерухомості, особливо в сегменті житлової нерухомості, враховуючи динаміку цін, що спостерігалася в останні роки», - заявили в ЄЦБ.
ЄЦБ буде проводити більш цілеспрямовані перевірки кредиторів з метою заохочення "справедливого і своєчасного" визнання очікуваних кредитних збитків за допомогою більш високих резервів.
«Крім того, зростання процентних ставок і підвищення вартості будівництва, ймовірно, негативно вплине на ринок комерційної нерухомості, особливо на офісний сектор, який страждає від зміни робочих практик і пошуку якості, пов'язаних з пандемією», - сказав керівник наглядового органу.
Ще одним ключовим ризиком, за яким слід стежити, є те, як банки справляються зі зростанням вартості запозичень, кажуть в ЄЦБ.
Нагадаємо, Європейський центральний банк, ймовірно, продовжить підвищувати ключові процентні ставки у 2023 році з метою повернення інфляції в єврозоні до цільового рівня 2%.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини