ЄЦБ закликав банки підготуватися на випадок санкцій проти РФ

ЄЦБ закликав банки підготуватися на випадок санкцій проти РФ

Європейський центробанк попередив банки і кредиторів про можливе введення міжнародних санкцій проти Росії на випадок її нападу на Україну.

ЄЦБ зокрема попросив у банків план дій на випадок санкцій проти РФ, зокрема відключення від системи SWIFT, пише FT.

Попередження від ЄЦБ, який контролює 115 найбільших банків єврозони, зумовлене зокрема попередженням США про «значні наслідки» для РФ у разі її повномасштабного вторгнення в Україну.

Санкції спричинять значні ризики для тих міжнародних банків, що мають велику залежність від російського капіталу, зокрема американського Citi, французского Société Générale, австрійського Raiffeisen та італійського UniCredit.

Європейський центробанк також запросив інформацію про російські та українські ризики у Deutsche Bank та ING – найбільших кредиторів у Німеччині та Нідерландах.

ЄЦБ хоче переконатися, що європейські банки зможуть працювати за будь-якого сценарію розвитку подій і швидко обірвати співпрацю із підсанкційними клієнтами.

За даними Банку міжнародних розрахунків, міжнародні банки, включаючи їх російські дочірні компанії, мають активи на близько $121 млрд та $128 млрд у вигляді кредитів та депозитів від російських організацій іноземним банкам.

Згідно дослідженням JPMorgan, банк SocGen має найбільший фінансовий ризик у РФ серед усіх європейських банків на 2,6 млрд євро, Raiffeisen – 1,9 млрд євро, а UniCredit – 1,4 млрд євро.

Топменеджер одного з банків повідомив, що основний ризик санкцій проти РФ пов'язаний з його російськими інвестиційно-банківськими операціями, які мають справу з великими транснаціональними компаніями та олігархами, а не для його комерційного банківського підрозділу, який переважно працює з середніми компаніями.

За його словами, найбільшим системним ризиком стане, якщо Росія буде відключена від платіжної мережі SWIFT, що може «вплинути на всю банківську систему РФ».

Водночас він зазначив, що російський центробанк планує активувати національну міжбанківську платіжну систему, щоб замінити SWIFT, якщо буде потрібно.

Додатковим ризиком для європейських банків є те, що ескалація може вдарити по курсу рубля, знизивши вартість акцій їхніх російських дочірніх компаній.

Представник іншого європейського банку висловив стурбованість з приводу ризику потрапити до в'язниці в Росії, якщо Москва вжитиме заходів у відповідь проти банків, які намагаються ввести міжнародні санкції.

Американський банк JPMorgan закликав клієнтів відмовитися від довгих вкладень у російський рубль через загострення ситуації довкола України.

Євросоюз виділяє Україні 1,2 млрд євро екстреної фіндопомоги.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь