З початку війни з ринку пішли 5 страховиків

З початку війни з ринку пішли 5 страховиків

Станом на 1 вересня 2022 року на ринку працює 140 страховиків, 13 з яких – компанії зі страхування життя. З початку війни ринок залишило 5 страховиків-учасників сегменту non-life.

Про це повідомила пресслужба регулятора.

Загальний обсяг активів страховиків порівняно з початком року (до військово агресії) майже не змінився і становив 65,7 млрд грн. Протягом дії воєнного стану страховики наростили обсяги ліквідних активів – із 14,9 млрд грн до 17,2 млрд грн.

Загальні підписані премії в першому півріччі 2022 року порівняно з цим же періодом минулого року скоротилися на 28% і становили 17,6 млрд грн.

Найбільший спад обсягів діяльності припав на кінець І кварталу 2022 року. У ІІ кварталі падіння було менш стрімким – страховики змогли налагодити роботу в умовах війни.

Операції вихідного перестрахування знизилися вдвічі – з 4,7 млрд грн до 2,3 млрд грн порівняно з аналогічним періодом минулого року. Перестрахування всередині країни скоротилося вчетверо – з 1,9 млрд грн до 0,5 млрд грн. 

Водночас міжнародні страховики значно збільшили права вимоги до перестраховиків. Тож формування резервів не мало негативного впливу на прибутковість ринку.

Драйвером підтримки страхового бізнесу стала Зелена картка. За період війни цей вид страхування зріс на 76% (до 1,5 млрд грн у структурі страхового портфеля станом на 1 липня 2022 року). У першому півріччі в Україні 44% (7,6 млрд грн) страхових премій припали на автострахування.

Загалом ризикові страховики показали високу прибутковість.

Для підтримання позитивних тенденцій, що сформувалися на ринку, Національний банк слідкуватиме за дотриманням страховиками вимог до належного та своєчасного розкриття інформації про свій фінансовий стан, обов'язкових фінансових нормативів належним виконанням страховиками зобов'язань за укладеними договорами страхування.

Крім того, здійснюватиметься оперативний моніторинг критичних показників діяльності страховиків та проводитимуться спеціалізовані дослідження ринку.

Нагадаємо, Верховна Рада на засіданні внесла зміни до законів «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», який змінює систему управління державним соціальним страхуванням.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу