За тиждень інфраструктурні збитки України зросли на $4,5 млрд

За тиждень інфраструктурні збитки України зросли на $4,5 млрд

Прямі втрати економіки України через руйнування та пошкодження цивільної та військової інфраструктури зросли на майже $4,5 млрд за останній тиждень. Загальна сума збитків сягнула $92 млрд або 2,7 трлн грн. 

Про це свідчить аналіз, який здійснюється в межах проєкту «Росія заплатить» командою KSE Institute. 

За спільними оцінками Мінекономіки та KSE, загальні втрати економіки України через війну, враховуючи прямі і непрямі (зниження ВВП, припинення інвестицій, відтік робочої сили, додаткові витрати на оборону та соціальну підтримку тощо), коливаються від $564 млрд до $600 млрд.

В оновлені розрахунки включили зокрема втрати, що відбулися внаслідок знищення, пошкодження чи захоплення приватних авто. За оцінками аналітиків КSЕ, таких щонайменше 89,5 тисяч автівок, а загальна вартість таких авто, за попередніми оцінками, складає понад $1,3 млрд.

ua damaged 02.05 ukr 768x1085

Загалом з початку війни Росії проти України пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 195 заводів та підприємств, 231 медзаклад, 543 дитсадки, 295 мостів та мостових переходів, 151 обʼєкт складської інфраструктури. Крім того, за час війни пошкоджено чи зруйновано щонайменше 97 релігійних та 144 культурних обʼєктів. Внаслідок бойових дій пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 23,8 тис кілометрів доріг, 33,7 млн квадратних метрів житлового фонду.

Станом на 2 травня прямі втрати підприємств (активів, складів) від війни вже складають близько $10 млрд. 

Нагадаємо, тиждень тому KSE Institute також збільшувала оцінку втрат України через війну. За позаминулий тиждень інфраструктурні збитки сягнули $3,1 млрд.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу