Законопроєкт Гетманцева знищить іпотечне кредитування в Україні
FinClub зазначає, що Конфедерація будівельників України (КБУ) виступила з жорсткою критикою законопроєкту №7441-1, щодо підтримки позичальників, майно яких було знищене або зазнало пошкоджень внаслідок війни.
Цей документ поданий головою комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данилом Гетманцевим і вже пройшов ухвалення комітетом.
КБУ надіслала листа голові Верховної Ради Руслану Стефанчуку, Данилу Гетманцеву та голові партії «Слуга народу» Олені Шуляк (копією володіє FinClub), в якому передбачає негативні наслідки для економіки через цього законопроєкту.
«Банки можуть втратити свої іпотечні портфелі у восьми областях, — зазначено в листі, — На сьогоднішній день більшість кредитів в зазначених регіонах продовжує обслуговуватись. Введення в дію закону може призвести до згортання банками кредитних продуктів на іпотечному ринку та ринку автокредитування».
В КБУ зазначають, що величезних втрат зазнають і забудовники, які залишаться без сплат за договорами купівлі-продажу з відстроченням або розсроченням платежу.
«Для автомобілів також недоречне застосування принципу територіальної приналежності до окремих областей, оскільки більшість авто були вчасно вивезені з проблемних регіонів, а позичальники є платоспроможними та продовжують обслуговувати свої кредити», — сказано в листі. Конфедерація обурена нормою законопроекту щодо повернення всіх відсотків та платежів, сплачених після 24 лютого, позичальнику, який лише надіслав листа, що його майно зазнало пошкодження та не надав жодного підтверджуючого документу.
КБУ пропонує надавати пільги за рахунок суб’єктів господарської діяльності тільки тим громадянам, які дійсно зазнали збитків від військових дій та втратили майно.
«Критично важливим є обмежити дію закону виключно на майно, знищене внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації,— пише КБУ.— При цьому підтвердження факту знищення має бути прозорим та здійснюватися уповноваженим державним органом, перевірятись ним та підтверджуватись документами, які безперечно будуть свідчити про факт втрати майна позичальником».
Також необхідно чітко прописати механізм відшкодування державою банкам та забудовникам виплачених сум компенсацій. КБУ вважає, що законопроект #7441-1 не може розглядатися в існуючій редакції, та має бути допрацьований професійною спільнотою та експертами.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини