Закордонні кошти інсайдерів банків-банкрутів арештують

Закордонні кошти інсайдерів банків-банкрутів арештують

Юридичні компанії допомагають ФГВФО вишукувати закордонні кошти ексвласників банків-банкрутів: перші арешти будуть стосуватися чотирьох банків, а всього їх буде 28.

Про це заявили сьогодні у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб.

«Ми запустили чотири процеси. Це процес по банках «Дельта», «Фінанси та Кредит», Імексбанк та «Національний кредит». На різних стадіях знаходяться процеси», – зазначила директорка-розпорядниця ФГВФО Світлана Рекрут.

Її заступник Віктор Новіков уточнив, що договори про конфіденційність інформації не дозволяють Фонду розкрити, в яких саме країнах і які саме активи можуть бути стягнуті.

«По ним вже заключені угоди. Вже можна сказати, що рік ведеться робота з юридичними компаніями в іноземних юрисдикціях, – сказав він. – Ми вже по цих банкам наступного року виходимо до заморожування, арешт активів пов’язаних осіб цих банків. І це вже певний успіх, враховуючи, що така робота потребує значного часу, кропіткої роботи юристів в іноземних юрисдикціях».

Наступного року більше банків-банкрутів почнуть шукати активи ексінсайдерів за кордоном.

«На сьогодні вже заявлені конкурси по п’яти банкам. Це «Фінансова ініціатива» та ВіЕйБі Банк – як один пул. І також ще три банки у нас це Євробанк, Фідобанк і «Вектор» – теж проводяться конкурси щодо закупівлі послуг по іноземній юрисдикції щодо відшкодування шкоди, яка нанесена цим банкам пов’язаними особами. Наступного року ми плануємо конкурси по 19 банкам. Можливо конкурсів буде менше, тому що ми будемо заявляти такі позови пулами банків, які пов’язані між собою, для економії часу та коштів», – сказав Віктор Новіков.

ФГВФО зазначає, що у тих, хто шукає активи, і у тих, хто безпосередньо судиться, різна кваліфікація.

«Юридична компанія виконала поставлене завдання і надала нам проєкт стратегії, надала інформацію про виявленні активи. І наразі ми заходимо в другий етап процесу, коли буде обиратися компанія, яка буде виконувати це судове завдання в рамках конкретної юрисдикції», – пояснила Світлана Рекрут.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь