Збанкрутілий Мегабанк перешкоджає ФГВФО в отриманні контролю над банком
Співробітники Мегабанку, який НБУ офіційно визнав неплатоспроможним, перешкоджають Фонду гарантування вкладів фізосіб в отриманні контролю над банком.
Про це повідомила директорка-розпорядниця ФГВФО Світлана Рекрут.
«Станом на 11 годину ранку до Фонду не перейшов контроль над банком, а співробітники банку та керівництво здійснюють перешкоджання доступу Фонду. Тобто зараз ми фіксуємо перешкоджання доступу Фонду до неплатоспроможного банку», – сказала вона.
Голова Фонду уточнила, що правління та керівники не виходять на зв'язок, не відповідають на повідомлення, відмовляються приймати документи Фонду, реєструвати їх.
«Всі відділення банку зачинені, а також неформально співробітники повідомляють, що їм дали команду не приймати жодних документів від Фонду гарантування, – пояснила Світлана Рекрут. – ІТ-підрозділи, зокрема заступник голови з ІТ-роботи, не виходить на зв'язок, а співробітники відмовляються змінювати ключи та доступи на співробітників Фонду, які з сьогоднішнього дня вже є керівниками. Тому це перешкоджання діям керівників банку».
Однак попри це Мегабанк опублікував графік роботи відділень на 3 червня та запевнив, що продовжує забезпечувати роботу банкоматів та терміналів самообслуговування, а також безперебійне функціонування мобільного додатку todobank.
«Незалежно від перешкоджання доступу чи сприяння, тимчасова адміністрація почалася з 9 ранку сьогодні. Тобто всі дії, які здійснюють співробітники банку, керівництво, наглядові органи, будуть розглянуті у межах порушення закону «Про систему гарантування вкладів фізосіб» та інших законів і нормативно-правових актів, які починають діяти з 9 ранку сьогодні», – заявила Світлана Рекрут.
Тимчасова адміністрація запроваджена на 1 місяць – з 3 червня до 2 липня.
Тим самим Мегабанк перешкоджає ФГВФО, який має виплатити вкладникам 100% компенсації – 4,4 млрд грн.
Мажоритарний власник Мегабанку Віктор Суботін висловив незгоду із таким рішенням регулятора та обурився тим, що НБУ не видав Мегабанку кредит рефінансування попри те, що видавав такі позики іншим комерційним банкам. «Єдиний банк, якому було відмовлено у рефінансуванні, – це Мегабанк», – поскаржився Суботін.
«Національний банк не дає кредити рефінансування на підтримку ліквідності банку, який перебуває в статус проблемного банку. Мегабанку було відмовлено в наданні таких кредитів. НБУ повідомив банк, надіслав відповідного листа із обгрунтуванням причин відмови», – відповів на це звинувачення заступник голови НБУ Ярослав Матузка. Нагадаємо, що Мегабанк був проблемним з 3 лютого, а воєнний стан був запроваджений 24 лютого.
Крім того, що Мегабанк був проблемний (і тому не отримав рефінансування), в нього станом на 1 квітня взагалі не було ОВДП на балансі – частіше за все НБУ рефінансує банки саме під цю заставу.
Нагадаємо, Національний банк рішенням № 261-рш/БТ від 2 червня відніс Мегабанк до неплатоспроможних банків.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини