Зеленський підписав закон про розширення повноважень Нацбанку для боротьби з «дропами»

Зеленський підписав закон про розширення повноважень Нацбанку для боротьби з «дропами»

Президент Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення функцій Національного банку України з державного регулювання ринків фінансових послуг».

Відповідний законопроєкт №11043 повернули до Верховної Ради з підписом голови держави 6 листопада, повідомляється на сайті парламенту.

Верховна Рада ухвалила його у другому читанні 8 жовтня. У Нацбанку називали ухвалення законопроєкту №11043 одним із кроків для боротьби з використанням ринку платіжних послуг в протиправних цілях (так звані, схеми з використанням «дропів»).

Законопроєктом пропонувалося зобов’язати банки та інші фінансові установи надавати інформацію за запитом Нацполіції, зокрема дані фінансових операцій та напрямки, куди кошти перераховувались. Цю норму критикувало Головне юридичне управління Верховної Ради, оскільки вона суперечать Конституції України. Тому депутати її відхилили.

При здійсненні валютного нагляду Національний банк зможе застосовувати професійне судження.

В законі прописані особливості здійснення миттєвого кредитового переказу.

Фінансовим компаніям, ломбардам та кредитним спілкам дозволено надавати платіжні послуги на підставі наявних ліцензій, без отримання окремої ліцензії на надання фінансових платіжних послуг.

Водночас НБУ отримав право встановлювати вимоги до достатності, складових та розрахунку регулятивного капіталу небанківських надавачів платіжних послуг.

Цим законом об'єднаним кредитними спілками надано право залучати кредити від іноземних донорів в валюті, що дозволить відкрити для них додатковий ресурс для фінансування малого та мікробізнесу.

Доопрацьовано механізм приєднання кредитних спілок, що дозволить багатьом з діючих сьогодні маленьких кредитних спілок продовжити свою діяльність, приєднавшись до більш розвинених та організованих кредитних спілок і так розділити з більш спроможними спілками адміністративні витрати на ведення бізнесу та інше.

 

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь