Зеленський затвердив мораторій на банкрутство бюджетних установ

Зеленський затвердив мораторій на банкрутство бюджетних установ

Президент Володимир Зеленський підписав закон №686-ІХ «Про внесення змін до Кодексу з процедур банкрутства».

Відповідний законопроєкт №2276 Верховна Рада схвалила ще 5 червня 2020 року.

Законом вносяться зміни, якими усуваються недоліки Кодексу з процедур банкрутства та встановлюються норми, що не допускають відкриття проваджень у справах про банкрутство органів державної влади, органів місцевого самоврядування, бюджетних установ та організацій задля недопущення порушення норм Конституції.

Зокрема законом визначається, що термін «бюджетна установа» у Кодексі вживається у значенні, наведеному в Бюджетному кодексі.

У пояснювальній записці до проєкту закону зазначалося, що набуття чинності нового Кодексу процедур банкрутства 21 жовтня 2019 року в першій редакції створило низку ризиків.

Згідно підписаному закону, провадження у справах про банкрутство боржників – казенних підприємств та бюджетних установ, а також санація таких боржників до відкриття провадження у справі про банкрутство не допускаються.

Зокрема у кредиторів була можливість подати заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство органів державної влади, місцевого самоврядування, бюджетних установ і організацій.

У новій редакції законопроєкту таку можливість виключили, відтак підписаний президентом закон скасовує цю можливість.

Також законом регулюється призначення господарськими судами у справах про банкрутство розпорядників майна або керуючих реструктуризацією. Призначення судами буде тимчасовим - поки не введена в експлуатацію Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система для вибору керуючих.

Крім того передбачено доповнення ч. 2 ст. 34 Кодексу нормою про необхідність подання кредитором при зверненні до суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство судового рішення, яке набрало законної сили, та за яким не сплив строк пред’явлення його до виконання.

У зв’язку з цим таку підставу для відмови господарським судом у відкритті провадження у справі про банкрутство, як наявність спору про право, що підлягає вирішенню в порядку позовного провадження, необхідно змінити на наступну підставу: «кредитором не додано до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство судового рішення, яке набрало законної сили, відповідно до вимог ч. 2 ст. 34 цього Кодексу».

Також ухвалений закон дає змогу господарським судам здійснювати провадження у справах про банкрутство у встановлені Кодексом процесуальні строки, що стимулює інвестиційну та кредитну сфери економіки.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь