Ексвласник банку «Фінанси та Кредит» скуповує спиртзаводи
Головний колишній акціонер банку «Фінанси та Кредит» Костянтин Жеваго зайнявся бізнесом з виробництва спирту.
Основу нового бізнесу Жеваго складають спиртзаводи держконцерну «Укрспирт», викуплені на торгах Фонду держмайна, повідомляє ЕП.
За даними видання, наразі до складу групи бізнесмена входять 5 спиртзаводів: Довжоцький, Воютицький, Вишняківський, Іваньківський і Тхорівський.
Ці підприємства були приватизовані протягом грудня 2020 року – травня 2021 року. Всі вони були придбані ТОВ «СКН «Сучасна комерційна нерухомість» (Київ).
Компанія зареєстрована в лютому 2020 року на киянина Дмитра Березовенка, який значиться кінцевим бенефіціаром компанії в документах, які були передані Антимонопольному комітету за дозволом на придбання зазначених держпідприємств.
Сумарні витрати СКН «Сучасна комерційна нерухомість» у приватизацію 5 спиртзаводів становлять 300 млн грн. За даними видання, кінцевим власником цих інвестицій є Костянтин Жеваго.
«Сучасна комерційна нерухомість» також брала участь в аукціонах з приватизації Борокського, Кобиловолоцкого та Мишковицького спиртзаводів, але її ставка виявилася нижче конкурентів.
Костянтин Жеваго – колишній депутат Верховної Ради ІІІ-VIII скликань, бізнесмен, виконавчий директор гірничорудної компанії Ferrexpo та засновник збанкрутілого банку «Фінанси та Кредит».
Жеваго є фігурантом справи про розкрадання коштів банку на 2,5 млрд грн.
17 вересня 2015 року НБУ відніс банк «Фінанси та Кредит» до категорії неплатоспроможних.
На момент ухвалення цього рішення акціонером банку був Костянтин Жеваго, який опосередковано володів часткою в 97,67% акцій.
У вересні 2019 року Жеваго заочно оголосили підозру у розтраті 2,5 млрд грн коштів банку та оголосили у розшук.
Того ж року в грудні НБУ розпочав примусове стягнення з ексвласника банку «Фінанси та Кредит» 1,5 млрд грн за рішенням суду.
У квітні 2020 року Верховний Суд відмовив Жеваго у касації щодо стягнення 1,5 млрд грн боргу з рефінансування на користь НБУ.
У січні 2020 року суд арештував 50,3% акцій Полтавського ГЗК (Ferrexpo Poltava Mining), який належить Жеваго. Однак 25 листопада 2020 року Печерський суд Києва скасував арешт акцій Полтавського ГЗК.
У березні 2021 року Мін’юст розпочав примусове стягнення боргів банку «Фінанси та Кредит» з підприємств, якими володіє Жеваго.
У червні запроваджено санкції проти Біланівського ГЗК, що входить до групи Ferrexpo Костянтина Жеваго.
Нацбанк у липні 2021 року відсудив Білоцерківську ТЕЦ у Жеваго.
У лютому 2021 року Фонд гарантування подав позов на $582,5 млн щодо стягнення спричиненої банку «Фінанси та Кредит» шкоди з його власника Костянтина Жеваго, трьох англійських компаній та громадянина Великої Британії, задіяних в операціях з виведення коштів з банку. Слухання у цій справі відбувалися за наказом суду у закритому режимі у липні 2021 року.
Власника збанкрутілого банку «Фінанси та Кредит» Костянтина Жеваго оголосили в міжнародний розшук.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини