Золото подорожчало до $2000 за унцію

Золото подорожчало до $2000 за унцію

У п’ятницю золото зберегло свій статус безпечної гавані, досягнувши рівня $2000 вперше з серпня та встановивши тримісячний максимум.

Це відбулося через геополітичну нестабільність на Близькому Сході та нерішучість Федерального резерву підвищити процентні ставки США, повідомляє Yahoo!Finance.

«Протягом останніх років статус безпечної гавані золота неодноразово ставився під сумнів, але подібні випадки підкреслюють, що в періоди значної невизначеності трейдери шукають активи з послужним списком, – зазначив аналітик платформи онлайн-торгівлі OANDA Крейг Ерлам. – Обставини досить сприятливі для золота, оскільки в той же час дохідність США швидко зростає, що зменшує привабливість казначейських облігацій у короткостроковій перспективі. Але поєднання геополітичної та економічної невизначеності, обидві з яких можуть мати наслідки для інфляції та процентних ставок, наразі збільшує привабливість золота».

З початку конфлікту ХАМАСу та Ізраїлю золоті злитки додали майже $200 доларів за унцію.

Найактивніший ф'ючерсний контракт на золото на Comex у Нью-Йорку в грудні зріс на 13,9 долара, або на 0,7%, до 1994,4 долара за унцію. Після безперервного чотириденного зростання еталонний ф’ючерсний контракт на золото завершив тиждень зростанням на $52,9, або на 2,7%, додавши зростання до попереднього тижня на 5,2%.

Спотова ціна золота, за якою деякі трейдери спостерігають більш уважно, ніж за ф’ючерсами, склала 1981,49 доларів США до 15:30 за східним часом (19:30 за Гринвічем), що на 7,08 доларів США або на 0,4% вище максимуму сесії в 1997,2 доларів США. Спотова ціна, яка відображає торгівлю злитками в реальному часі, зросла на 2,4% за тиждень, після приросту попереднього тижня на 5,4%.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу