Запрошуємо відвідати виставку «В епіцентрі бурі. Сецесія в Україні» в Національному художньому музеї України

Запрошуємо відвідати виставку «В епіцентрі бурі. Сецесія в Україні» в Національному художньому музеї України

З 29 листопада в Національному художньому музеї України відбудеться відкриття виставки «В епіцентрі бурі. Сецесія в Україні», яка є частиною масштабного виставкового проєкту «В епіцентрі бурі. Модернізм в Україні 1900–1930-х років», що експонувався в провідних європейських музеях упродовж 2022–2024 років.

Зокрема, Сецесія була представлена 2024 року у віденському Бельведері в рамках розширеного варіанту «Модернізму в Україні», а згодом виокремилася в самостійний виставковий проєкт у Словацькій національній галереї у Братиславі.

Після резонансної презентації українського мистецтва за кордоном експонати на короткий термін повернулися до Києва, і деякі з них будуть представлені на виставці перед відправкою до сховища. «В епіцентрі бурі. Сецесія в Україні» надає рідкісну можливість глядачам зустрітись з давно небаченими улюбленими творами з постійної експозиції NAMU, а також заново відкрити менш відомі.

У трьох залах першого поверху музею будуть представлені 29 творів з колекції музею та дві живописні роботи Івана Мясоєдова з Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) ім. Миколи Ярошенка. Експозиція об’єднає твори яскравих представників українського мистецтва початку ХХ століття – Олександра Мурашка, Федора і Василя Кричевських, Михайла Жука, Абрама Маневича, Всеволода Максимовича, Георгія Нарбута, Олекси Новаківського, Петра Холодного.

На виставці вперше буде презентовано новий твір в колекції NAMU – ескіз до дипломної роботи «Аргонавти» [1909] Івана Мясоєдова. Ескіз був включений до експозиції у Братиславі, проте глядачі в Україні його ще не бачили. Поповнення колекції відбулося завдяки підтримці Акордбанку. І тепер музей володіє роботою одного з найважливіших митців доби Сецесії, який до цього не був представлений в колекції.

«В епіцентрі бурі. Сецесія в Україні» відтворює поліфонію авторських голосів початку ХХ століття, розповідає про їхні пошуки національного стилю. Розквіт українського мистецтва в цей час був зумовлений формуванням національної самосвідомості, прагненням культурної автономії, а також тісними зв’язками з європейськими мистецькими центрами і добрим знайомством з новими тенденціями. Відомий під різними назвами як Модерн, Югендстиль, Ар нуво, Сецесіон або Ліберті, стиль межі ХІХ – початку ХХ століття попри загальну схожість мав у кожній країні свої характерні риси, пов’язані також з прагненням розвивати національний художній стиль. В Україні, як і в інших країнах, розвиток нової національної школи співпав з відродженням народного мистецтва, організацією майстерень прикладного мистецтва та відкриттям талановитих народних художників.

Кураторки: Юлія Литвинець, Марина Дроботюк

Музичний супровід: Mishukoff

Виставка буде відкрита впродовж грудня. Музей працює по п’ятницям, суботам та неділям з 12.00 до 18.00.

Адреса музею: вул. Грушевського, 6. Потрапити до експозиції можна через службовий вхід з тильного боку музею. Для цього будівлю треба обійти праворуч по Музейному провулку.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь