Чи зникнуть фізичні носії платіжних карток — банкіри поділилися думкою

Чи зникнуть фізичні носії платіжних карток — банкіри поділилися думкою

Українці продовжують віддавати перевагу безготівковим оплатам — про це свідчить нещодавний звіт Національного Банку України.

Український Sense Bank також поділився статистикою та заявив про збільшення кількості розрахунків за допомогою безконтактних технологій. 

Як вказано на сайті фінустанови, наразі 96% платіжних карток Сенс Банку оснащені безконтактною технологією. Це означає, що такою карткою можна оплатити будь-що лише за декілька секунд, достатньо лише піднести її до терміналу з функцією NFC.    

Водночас через доступність і зручність зростає популярність оплат за допомогою різноманітних гаджетів, наприклад смартфону, планшету чи смарт-годинника. У Сенс Банку кажуть, що за два роки кількість оплат, здійснених девайсами, зросла на 12% і наразі становить 45% від загальної кількості розрахунків карткою. 

За словами Олександра Поддєрьогіна, начальника Управління транзакційних продуктів Сенс Банку, здебільшого фізичні носії карток потрібні для зняття готівки у банкоматі. “Однак і тут спостерігається вплив розвитку безконтактних технологій — наприклад, кількість таких операцій, здійснених безконтактно, в Сенс Банку зросла з 12% у 2022 році до 17% у 2024”. 

Незважаючи на швидку диджиталізацію сервісів в Україні, говорити про повне зникнення фізичних карток поки зарано, зауважує Олександр Поддєрьогін. “Фізичні носії карток ще деякий час залишатимуться важливим елементом фінансових послуг, однак їхня роль може поступово зменшуватися через розвиток цифрових технологій і зміну споживчих звичок. Таким чином майбутнє фізичних носіїв платіжних карток може бути обмеженим, але їхнє повне зникнення в найближчому майбутньому малоймовірне”. 

Нагадаємо, раніше у Sense Bank розповіли, що за рік завдяки програмі лояльності Cash’U Club клієнти накопичили 96,7 мільйонів кешбеку.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу