Ще один державний банк почав повертати своїм клієнтам 25% від вартості сільгосптехніки
В рамках програми компенсації аграріям вартості сільгосптехніки вітчизняного виробництва українські фермери почали отримувати перші виплати, що становлять 25% вартості техніки без урахування ПДВ.
Відповідна заява з’явилась на офіційному сайті державного Sense Bank. У повідомленні йдеться, що в рамках програми компенсації аграріям вартості сільгосптехніки вітчизняного виробництва українські фермери почали отримувати перші виплати, що становлять 25% вартості техніки без урахування ПДВ.
Як йдеться у пресрелізі фінустанови, сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Виробнича фірма «Гуменецьке» з Хмельницької області придбало каток одного з вітчизняних виробників для обробки ґрунту, часткового вирівнювання зораного поля, а також інших земельних робіт. Сума повернутих державою коштів становить понад 100 тисяч гривень.
В уряді зауважили, що станом на сьогодні фермери отримали понад 100 мільйонів гривень державного кешбеку.
«Програма компенсації 25% вартості за придбання с/г техніки від українських виробників користується попитом серед аграріїв. Від початку дії програми усі банки вже сумарно нарахували аграріям близько 100 млн грн компенсацій. Крім очевидного ефекту — оновлення автопарку техніки вітчизняними сільськогосподарськими компаніями на вигідних умовах, програма сприяє попиту на сільгосптехніку саме українського виробництва. Це стимулює розвиток галузі машинобудування, що підтверджує постійне збільшення у реєстрі Мінекономіки кількості виробників с/г техніки, які пропонують якісну та різноманітну продукцію. Нині їх 115, а номенклатура с/г техніки і обладнання налічує понад 9 тисяч позицій. Ми, як Уряд, вдячні банкам, які беруть участь у програмі та сприяють розвитку українського машинобудування», — зазначила Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Голова Правління Sense Bank Олексій Ступак підкреслив необхідність подальшої підтримки аграрного сектору.
«Аграрний сектор потребує особливої уваги, як з боку держави, так і з боку банків. Програма компенсації вартості сільгосптехніки унікальна, адже вона поширюється і на техніку, що придбана в кредит, а це значною мірою розширює можливості фермерів. Крім того, ця програма може послужити потужним поштовхом для розробки та впровадження банками власних програм для аграріїв, розвиток яких ми вже бачимо на ринку банківського кредитування», - підкреслив Олексій Ступак.
У своєму коментарі директор СТОВ «Виробнича фірма «Гуменецьке» Володимир Янулик відзначив простоту урядової програми.
«Відразу після запуску Програми компенсації аграріям вартості сільгосптехніки вітчизняного виробництва ми з командою порадились та вирішили скористатись нагодою і придбати необхідне нам обладнання. Промоніторивши реєстр на порталі Мінекономіки обрали цікаве нам устаткування та порівнявши пропозиції від банків обрали партнера для цієї угоди та уклали відповідний договір», - розповідає Володимир Янулик.
Нагадаємо, що Sense Bank в рамках державної програми пільгового кредитування «Доступні кредити 5-7-9%» видав перший кредит ОСББ на встановлення сонячної електростанції, яку буде зведено на даху будівлі.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини