Ідея Банк посів 10 позицію у списку 20 надійних банків за версією Новое Время
Ідея Банк восьмий рік поспіль входить до рейтингу 20 найнадійніших банків України за версією видання Новое Время (НВ) та інвестиційної компанії Dragon Capital.
У 2021 році банк посів 10-у позицію, піднявшись на 3 позиції порівняно з 2020-м.
У редакційному огляді українського банківського ринку зазначається, що «головним трендом банківської системи є зростання попиту на кредити — до фінустанов звертаються як місцеві компанії, так і споживачі. Роздрібне кредитування, за даними міжнародної рейтингової агенції Fitch, зростає на 25%, а корпоративне — на 22%».
Крім того, НВ зазначає, що «фінансово-технологічна революція, яка відбувається у секторі фінпослуг у всьому світі, вже другий рік поспіль набирає обертів і в Україні. Власні мобільні програми запустили практично всі великі банки, що працюють у роздрібному сегменті».
У частині прогнозів розвитку видання зазначає, що вітчизняний банківський ринок зростатиме і надалі. «По-перше, у країні співвідношення банківських кредитів до ВВП становить лише 15%: 11% — частка юросіб, а 4% — населення. У країнах Центральної Європи цей показник становить приблизно 50% ВВП. По-друге, у системі стрімко зменшується кількість «поганих» кредитів, що підвищує довіру до неї. Багато залежатиме від того, як класичні банки продовжать свою адаптацію до цифрової реальності та зростання популярності онлайн-інструментів для отримання позик», - йдеться у статті НВ.
Рейтинг складено за даними дослідження інвестиційної компанії Dragon Capital.
Ідея Банк входить до цього рейтингу вже протягом 8 років, його позиції в рейтингу від року до року – у другій десятці, кілька разів банк займав 6 та 7 позиції.
Місце у рейтингу визначалося компанією Dragon Gapital відповідно до суми балів, які банк отримав на підставі таких показників.
Ліквідність показує співвідношення ліквідних активів банку до суми, необхідної для покриття підвищеного відтоку коштів із банку протягом 30 днів. Відображає рівень стійкості банку до короткострокових шоків ліквідності – характерних для кризових періодів, коли відбувається значний відтік коштів вкладників.
Достатність капіталу відображає запас власного капіталу для покриття можливих втрат від діяльності.
Довіра вкладників відображає динаміку депозитів населення поточного року.
Прибутковість включає рентабельність капіталу, тобто перевищення доходів банку над витратами у розрахунку на вкладений капітал.
Якість активів відображає частку проблемних активів у портфелі банку.
Підтримка акціонерів – приналежність до надійної бізнес-групи (або держсектору) істотно підвищує шанси додаткового фінансування у разі кризових ситуацій.
Якісні показники – прозорість діяльності, збалансованість ризик-менеджменту, репутація.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини