Рейтинги МТБ БАНК підвищено
Довгостроковий кредитний рейтинг позичальника виріс до рівня uaААА-, надійності депозитів – до r5
Національне рейтингове агентство «Рюрік» 4 червня 2021 року підвищило ПАТ «МТБ БАНК» довгостроковий кредитний рейтинг позичальника до рівня uaААА- інвестиційної категорії з прогнозом «стабільний» та рейтинг надійності депозитних вкладів ПАТ «МТБ БАНК» до рівня r5.
Довгостроковий кредитний рейтинг позичальника визначено за Національною рейтинговою шкалою, на що вказують літери «ua» у позначці кредитного рейтингу. Національна рейтингова шкала дозволяє виміряти розподіл кредитного ризику в економіці України без урахування суверенного ризику країни та призначена для використання на внутрішньому фінансовому ринку України.
Відповідно до Національної рейтингової шкали, затвердженої постановою Кабміну №665 від 26.04.2007 р., позичальник або окремий борговий інструмент з рейтингом uaAАА характеризується найвищою кредитоспроможністю порівняно з іншими українськими позичальниками або борговими інструментами. Знак «-» вказує на проміжний рівень рейтингу відносно основних рівнів. Прогноз «стабільний» вказує на відсутність передумов для зміни рівня рейтингу в найближчій перспективі.
Під час визначення оцінки надійності вкладів було узагальнено найбільш суттєві фактори, які впливають на рівень надійності. До найбільш суттєвих позитивних факторів відносяться прийнятна диверсифікація активних операцій і ресурсної бази Банку, а також достатні показники ліквідності.
Рівень надійності r5 означає дуже високу надійність вкладів, діяльність банку характеризується незначною залежністю від фінансовоекономічних умов, а також ринкової кон’юнктури. Вірогідність повернення вкладів – дуже висока.
Для визначення рейтингової оцінки окремі якісні та кількісні показники МТБ БАНК порівнювалися з середніми показниками по банківській системі України та з відповідними показниками банків-аналогів з бази даних НРА «Рюрік». Використовувалася надана ПАТ «МТБ БАНК» внутрішня інформація і фінансова звітність за 01.01.2016 р. – 01.04.2021 р. включно, а також публічна інформація та власні бази даних.
На підвищення рейтингів вплинули наступні фактори:
– Прийнятна диверсифікація клієнтського кредитного портфелю Банку за найбільшими позичальниками, що знижує чутливість Банку до кредитного ризику.
– Прийнятна якість клієнтського кредитного портфелю. Станом на 01.04.2021 р. питома вага кредитів юридичним особам 1-6 класу складала 72% клієнтського кредитного портфелю.
– Висока якість портфелю цінних паперів. Станом на 01.04.2021 р. портфель цінних паперів Банку було представлено ОВДП та депозитними сертифікатами НБУ.
– Висока питома вага комісійних (безризикових) доходів у сукупних доходах Банку. Коефіцієнт безризикового покриття витрат станом на 01.04.2021 р. складав 47% при рекомендованому мінімумі на рівні 10%.
‒ Наявність суттєвих конкурентних переваг на ринку банківських послуг. Станом на 01.04.2021 р. Банк був однією з трьох установ, які мають статус гаранта з надання фінансових гарантій із забезпечення сплати митних платежів при ввезенні на митну територію України або переміщенні по території товарів, які проходять транзитом.
– Високий рівень фінансової прозорості та інформаційної відкритості Банку, що знаходить своє відображення у детальному та комплексному розкритті інформації, необхідної для визначення кредитного рейтингу. Це дозволяє знизити ступінь невизначеності щодо фінансово-господарської діяльності Банку та якісніше оцінити його кредитоспроможність.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини