OTP Bank придбає Nova KBM у Словенії

OTP Bank підписав угоду про купівлю-продаж 100% акцій словенської Nova KBM dd, що належить фондам, керованим філіями Apollo Global Management, Inc. (80%) та ЄБРР (20%). Придбання банку є найважливішим придбанням в історії OTP Group, що дозволяє банківській групі стати лідером на ринку Словенії. Очікується, що транcакція завершиться у другому кварталі наступного року за умови отримання усіх необхідних схвалень регуляторних органів.

Nova KBM dd (Nova KBM) — другий за розміром банк Словенії з часткою ринку у загальному обсязі активів 20,5% станом на грудень 2020 року та приблизно 1900 співробітниками. Банк є ключовим гравцем на банківському ринку Словенії. Окрім послуг роздрібним клієнтам та малому бізнесу, він також надає повний спектр банківських послуг середнім та великим компаніям. Фінансові умови трансакції не розголошуються.

Nova KBM, прибутковість якої стабільно покращувалась у попередні роки, придбала в 2020 році Abanka, третього за розміром гравця на словенському банківському ринку. Успішну інтеграцію двох банків було завершено в грудні минулого року. Поточна трансакція є видатною в історії групи OTP, після її закриття OTП Банк (що тепер володіє банком SKB та Nova KBM) стане лідером на ринку позик і депозитів у словенському банківському секторі з часткою ринку майже 30%.

«Дотепер ми сприймали свою присутність у Словенії як величезну можливість, і, відповідно до стратегії OTP Group, шукали подальші шляхи зростання з моменту виходу на ринок у 2019 році. Тоді ми придбали четвертого найбільшого гравця банківського сектору Словенії - банк SKB, що з тих пір успішно інтегрувався у OTP Group. З нещодавно оголошеною новою операцією OTP Bank стане лідером у словенському фінансовому секторі. З придбанням Nova KBM ми можемо ще більше посилити і без того видатну стійкість та здатність OTP Group приносити прибуток, водночас зростаючи швидше, ніж усі наші конкуренти. Цей процес не буде перервано, наразі ми розглядаємо можливість подальших трансакцій у регіоні», - повідомив Ласло Вольф, заступник генерального директора OTP Bank.

Аніта Стойчевська, генеральний директор СКБ Банку, прокоментувала: «Завдяки чудовій команді співробітників та за потужною підтримкою власника OTP Group, SKB Bank успішно завершив інтеграцію з групою та одночасно досяг чудових бізнес-результатів. SKB Bank визнаний професійною громадськістю (The Banker, Global Finance та Euromoney) найкращим банком Словенії вже кілька років поспіль і зберігає свою позицію Superbrands також під торговою маркою OTP. OTP Group є стратегічним власником, що підтверджується підтримкою стратегії цифрової трансформації SKB Bank для забезпечення найкращих рішень для клієнтів та його розвитку у різних ринкових сегментах. Ми можемо продовжувати розраховувати на підтримку, допомогу та співпрацю з OTP Group і у майбутньому.

Джон Денхоф, генеральний директор Nova KBM, додав: «За останні роки Nova KBM пройшла дивовижну подорож і позитивно трансформувалась практично в усіх аспектах. Банк досягнув або перевищив усі свої стратегічні цілі, більш ніж подвоїв свій баланс, успішно об'єднав та інтегрував чотири банки, в т.ч. недавно придбаний Абанка і досягла стабільної прибутковості, повної відповідності регулятивним вимогам та надійної операційної стійкості. Крім того, ми глибоко вдосконалили свою корпоративну культуру, модернізували ІТ-інфраструктуру та інфраструктуру ризиків, а також спростили наші продукти та процеси, аби мати змогу пропонувати найкращі у своєму класі фінансові послуги для наших клієнтів у всіх сегментах. Ми всі повинні пишатися тим, що ми досягли разом, і я хочу особисто та щиро подякувати усім нашим неймовірним співробітникам, а також нашим акціонерам Apollo та ЄБРР за постійну підтримку, інвестиції та цілеспрямованість. Тож, не дивно, що наш успіх привів до економічного інтересу до нашої франшизи. Ми вступаємо в наступну фазу нашого розвитку, і я дуже впевнений, що володіння OTP Group буде дуже корисним як для наших клієнтів, нашого персоналу, так і для інших ключових зацікавлених сторін. Новий банк стане безперечним лідером на ринку, з безпрецедентним національним охопленням, що забезпечує величезні можливості для наших людей і довгострокову основу для ще більших успіхів ".

OTP Bank є однією з найактивніших фінансових установ на європейському ринку придбань. Після фінансової кризи, банк розпочав нові трансакції у 2014 році, і з тих пір оголосив про придбання 11 фінансових установ та банківських портфелів у дев'яти країнах, після чого завершив їх успішну інтеграцію до банківської групи. Окрім Словенії, група OTP увійшла до нових країн, таких як Албанія та Молдова. Завдяки цьому OTP Group стала найактивнішим консолідатором банківського сектору в Центральній та Східній Європі, істотно покращивши свої ринкові позиції та збільшивши внесок у прибуток неугорських членів групи.

Група OTP зі штаб-квартирою в Будапешті, Угорщина, є однією з найбільш стабільних фінансових груп у регіоні ЦСЄ з видатною прибутковістю та стабільними позиціями в капіталі та ліквідності. На даний час банківська група надає універсальні фінансові послуги в 11 країнах для більш ніж 16,3 мільйона клієнтів, має мережу з майже 1500 філій та 38 000 працівників. Материнський банк групи OTP Bank - це публічна компанія, що котирується на ринку, з різноманітною міжнародною структурою власності.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу