Підприємець спійманий на спробі незаконно заволодіти майном Укргазбанку

4 листопада державний Укргазбанк звернувся до Комісії з питань розгляду скарг у сфері держреєстрації Міністерства юстиції щодо рішення держреєстратора Я. Сімоника, яким банк був позбавлений прав на нерухоме майно.

За даними держбанку, цей реєстратор незаконно скасував запис про право власності Укргазбанку на адміністративно-виробничий комплекс загальною площею 20 907,6 кв.м., що розташований за адресою: м. Київ, вул. Куренівська, 2-б та зареєстрував право власності за ТОВ “Анмейд Груп”.

Укргазбанк наголошує, що "реєстратор перевищив надані йому законом повноваження та безпідставно припинив право власності на об’єкт нерухомого майна, яке було законно зареєстровано за банком в межах врегулювання кредитної заборгованості ПрАТ «Київ-Одяг»".

Держбанк констатує, що постанова Верховного Суду, подана представником ТОВ “Анмейд Груп” та яка стала підставою для вчинення оскаржуваної реєстраційної дії, жодним чином не стосується права власності Укргазбанку на об’єкт нерухомості.

“Постановою Верховного Суду від 21.11.2018 було відмовлено банку у зверненні стягнення на предмет іпотеки саме в судовому порядку, а реєстрація права власності на об’єкт нерухомого майна, що була проведена 18.03.2019 та в подальшому скасована оскаржуваним рішенням Реєстратора, була здійснена із використанням саме позасудового шляху на підставі чинного договору іпотеки, яким таке майно було передано в іпотеку банку і яким було передбачено можливість звернення стягнення на такий предмет іпотеки в позасудовий спосіб”, - підкреслює Укргазбанк.

Укргазбанк звертає увагу Комісії, що ТОВ “Анмейд Груп” уже не вперше протягом цього року використовує вищезазначену постанову Верховного Суду “з метою незаконного та безпідставного скасування запису про право власності банку на об’єкт нерухомого майна”.

“Так, за аналогічних обставин, та із використанням зазначеної постанови Верховного Суду, ТОВ “Анмейд Груп” уже зверталась в лютому 2019 року до іншого держреєстратора із заявою про скасування запису про право власності банку, за наслідком чого уже скасовувався запис про державну реєстрацію права власності АБ “Укргазбанк” на об’єкт нерухомого майна. Законність вчинення реєстраційних дій щодо скасування запису про право власності банку на підставі Постанови Верховного Суду від 21.11.2018 р. вже була предметом перевірки Комісії (за попередньою скаргою АБ “Укргазбанк”) в результаті якої було встановлено, що такі реєстраційні дії/рішення є незаконними та безпідставними, а відтак були скасовані Міністерством юстиції України. Зазначене підтверджується Наказом Міністерства Юстиції України № 694/5 від 07.03.2019р.”, - йдеться в скарзі Укргазбанку.

Держбанк просить Мін’юст скасувати рішення держреєстратора та відновити запис про право власності на адміністративно-виробничий комплекс.

Як писав  раніше Finbalance, вказана нерухомість була передана в іпотеку Укргазбанку за кредитом, виданим для ПрАТ “Київ-Одяг”.

У держреєстрі кінцевим бенефіціаром ПрАТ “Київ-Одяг” вказаний Дмитро Крапивин (через кіпрську компанію Redline Trade Agents LTD). Ця ж фізособа фігурує як один із засновників згаданого вище ТОВ “Анмейд Груп”, за зверненням якого реєстратор сумнівним чином позбавив Укргазбанк прав власності на адміністративно-виробничий комплекс.

 

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу