«Союз» ухиляється від ліквідації
Власник банку «Союз» Сергій Дядечко виграв вже другий суд у Нацбанку. Сергій Дядечко готовий судитися з регулятором у всіх інстанціях, оскільки не вважає, що можна ліквідувати його кредитну установу через «кілька невклеєних фотографій».
Власникові банку «Союз» Сергію Дядечку вдалося визнати недійсним рішення Нацбанку про повторну ліквідацію кредитної установи, прийняту 28 квітня. «Окружний адміністративний суд Києва 12 липня задовольнив позов у повному обсязі. НБУ готує апеляційну скаргу», – повідомили в прес-службі регулятора.
Як йдеться в рішенні суду (копія є у FinClub), суд зобов'язав Нацбанк відновити роботу «Союзу» в якості діючої банківської установи, а також відновити роботу банку в усіх інформаційних системах, до яких «Союз» було приєднано.
По другому колу
Вперше Нацбанк ухвалив рішення про ліквідацію банку «Союз» 15 березня – за «систематичне порушення» законодавства в сфері фінансового моніторингу. «Банк створював перешкоди проведенню перевірки в березні 2016 року», – зазначили в НБУ.
Але вже 28 березня Окружний адміністративний суд Києва за позовом власника банку Сергія Дядечка визнав протиправним і скасував рішення Нацбанку. Своє рішення суд аргументував тим, що на момент ліквідації ні банк, ні його посадові особи не притягалися до адміністративної або кримінальної відповідальності за порушення законодавства в сфері протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом. «При цьому відсутність вироку суду в кримінальній справі не говорить про відсутність порушення банком законодавства з питань фінансового моніторингу», – тоді парирували в НБУ.
26 квітня НБУ і Фонд гарантування вкладів фізосіб програли апеляцію. Однак НБУ не повернув ліцензію, а 28 квітня вдруге відправив «Союз» на ліквідацію. За весь період спору банк «Союз» так і не пустив ліквідатора ФГВФО до центрального офісу.
Крапку у справі про першу ліквідацію досі не поставлено: провадження за касаційною скаргою НБУ було відкрито 18 травня, а 31 травня суддя Вищого адміністративного суду порушив провадження за касаційною скаргою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, об'єднавши його з виробництвом за скаргою Нацбанку. Засідання суду у цій справі ще не було.
Правовий вакуум
Обидва рішення Нацбанку про ліквідацію «Союзу» Сергій Дядечко називає «повним беззаконням» і розраховує виграти касацію за першим рішення і усі суди про повторну ліквідацію. «Якщо Нацбанк десять разів ухвалюватиме рішення про ліквідацію, ми десять разів будемо оскаржувати його. Якщо потрібно буде, звернемося до Європейського суду», – сказав він FinClub.
Поки ще жодному власнику з більш ніж 80 банків, виведених з ринку від початку 2014 року, не вдалося відновити роботу своєї кредитної установи. У ситуації, схожій з банком «Союз», виявився Укрінбанк: суд визнав ліквідацію банку незаконною, але НБУ не поспішає повертати йому ліцензію. Однак власник Укрінбанку, скориставшись правовим вакуумом, вирішив, що банк більше не перебуває ні під контролем НБУ, ні під контролем ФГВФО, тому моментально перереєстрував його у Луганську область.
Був ще один цікавий випадок. Компанія Олега Бахматюка Perusta Constructions заборонила ФГВФО пропонувати Нацбанку оголошувати про ліквідацію банку «Фінансова ініціатива». Поки триває суд, в банку працює тимчасова адміністрація.
Не збираються зупинятися і в «Союзі». «Наше завдання – відновити роботу банку «Союз». Якщо це не вдасться зробити через два-три роки, ми домагатимемось цього через чотири-п'ять років. Незаконно виводити з ринку банк за результатами незавершеної перевірки або за те, що у нього не вклеєні фотографії в декількох справах», – сказав FinClub Сергій Дядечко.
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини