Полунєєв Юрій

Полунєєв Юрій

Ексзаступник голови Ради НБУ

Народився 15 червня 1956 року в Одесі.

Освіта

У 1978 році закінчив факультет міжнародних відносин і міжнародного права Київського державного університету ім. Тараса Шевченка, за фахом – економіст-міжнародник, перекладач англійської та арабської мов.

Кар'єра

Держслужбу почав в 1996 році, коли став заступником керівника управління з питань економіки Адміністрації президента Леоніда Кучми. Тоді ж, 1996-го, його призначено виконавчим директором, членом ради директорів по Україні, Румунії, Молдові, Грузії та Вірменії Європейського банку реконструкції та розвитку. Цю посаду обіймав до 2005 року, після чого очолив Міжнародний інститут менеджменту.

У 2006 році став незалежним членом наглядової ради Укргазбанку, який контролював народний депутат від Партії регіонів Василь Горбаль. Покинув цю посаду в 2008 році. При цьому в 2007-му він пройшов до Верховної Ради від Блоку Юлії Тимошенко (№ 91 у виборчому списку). «У політику я прийшов з конкретною ідеєю – реалізовувати її, розвивати, втілювати в життя, а не для того, щоб попрацювати під конкретними особистостями», – пояснив свій перехід Юрій Полунєєв. У парламенті обійняв посаду секретаря комітету з питань фінансів і банківської діяльності.

5 вересня 2008 року президент Віктор Янукович призначив його членом Ради Нацбанку.

З березня 2010 року – позаштатний радник президента Віктора Януковича. 21 вересня 2010-го його виключили з фракції БЮТ, а вже 1 березня 2011 року він увійшов до фракції Партії регіонів. У парламенті VII скликання в 2012-2014 роках Юрія Полунєєва не було.

24 лютого 2014 року в. о. президента Олександр Турчинов звільнив Юрія Полунєєва з посади радника глави держави.

У 2015 році ухвалено закон, згідно з яким з 10 вересня 2015-го Рада НБУ перестала бути дієздатною. Тільки 7 липня 2016 року парламент звільнив його з Ради НБУ.

Пряма мова

«До кінця процес рефінансування зробити абсолютно прозорим, починаючи з моменту, коли гроші пішли з Нацбанку, неможливо. В іншому випадку НБУ повинен втручатися в комерційну діяльність абсолютно автономного комерційного підприємства – банку», – сказав Юрій Полунєєв про процес рефінансування.

«Стабілізація ситуації на валютному ринку пов'язана з переговорами з Міжнародним валютним фондом, гроші якого підуть на поповнення золотовалютного фонду та недопущення девальвації гривні. Я маю на увазі перші $3 млрд (а може й більше), які надійдуть вже наприкінці квітня. Самі новини про те, що Україна підписала меморандум з Міжнародним валютним фондом, будуть стабілізуючим фактором», – зазначив Юрій Полунєєв.

Підписуйтесь на новини FinClub у TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь