Приходько Борис
Народний депутат Верховної Ради IX скликання, колишній заступник голови Нацбанку
Народився в 1973 році в смт Лосинівка Чернігівської області.
Кар'єра
Трудову діяльність розпочав у 1993 році в банку «Україна», в якому пропрацював до 2001-го.
У 2001-2003 роках працював у банку «Хрещатик». З 2003 року – в Ощадбанку, де з 2008-го обіймав посаду директора казначейства.
У 2006-2007 роках пан Приходько входив до складу наглядової ради Інвест-Кредит Банку (зараз Терра Банк), а в подальшому – до наглядових рад Національного депозитарію та біржі ПФТС.
У грудні 2012 року Борис Приходько прийшов у НБУ на посаду першого заступника голови. У березні 2014-го відразу заступником голови НБУ став Володимир Кротюк, тому Борис Приходько був переведений на посаду заступника.
31 липня він був затриманий ГПУ за підозрою в привласненні чужого майна та легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом. Його арештовували за підозрою в заволодінні 2,07 млрд грн Аграрного фонду в змові з Брокбізнесбанком.
22 жовтня 2014 року НБУ звільнив його в зв'язку з вимогами закону «Про очищення влади».
У грудні 2014 року він був звільнений з-під арешту.
У червні 2015 го ГПУ направила в суд обвинувальний акт щодо Бориса Приходько і екс-голови правління Аграрного фонду Олександра Кірюков. У ГПУ відзначали, що ці особи в лютому 2014-го за попередньою змовою з групою осіб під керівництвом Сергія Курченко, в тому числі, посадовими особами Брокбізнесбанку, протиправно заволоділи майном Аграрного фонду на суму понад 2 млрд грн при проведенні операцій з ОВДП.
У січні 2016 року Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконним наказ НБУ про звільнення Бориса Приходько з посади заступника глави НБУ в порядку люстрації. Нацбанк оскаржив це рішення. Уже в березні Київський апеляційний суд призупинив розгляд апеляції на скасування люстрації Бориса Приходько до рішення Конституційного суду щодо закону «Про очищення влади». Рішення Конституційного суду досі немає.
У жовтні 2016 року Печерський райсуд Києва відправив на доопрацювання обвинувальний акт щодо Бориса Приходько і Олександра Кірюков.
Влітку 2019 Борис Приходько вирішив пройти до парламенту IX скликання по округу № 210 в Чернігівській області під гаслом #ПриходьКоманда «Приходь! Зробимо їх разом», хоча не був представником команди партії «Слуга народу».
Згідно з попереднім підрахунком 100% голосів виборців, Борис Приходько, отримавши голоси 16 438 виборців (21,11%), програвав вибори Сергію Коровченко, який набрав всього на 98 голосів більше (21,23%). Стати народним депутатом Борису Приходько допомогли судові рішення щодо анулювання результатів голосування на виборчих дільницях № 740243 (в геріатричному пансіонаті), 740309 і 740311. Завдяки цьому Борис Приходько вийшов на перше місце (16 436; 21,15%), випередивши Сергія Коровченко на 38 голосів (16 398; 21,11%).
У Верховній Раді вступив в комітет з питань економічного розвитку і групу “Довіра”.
На момент обрання в парламент він був радником в ТОВ “Кредитна установа “Кредит-Комерц”.
Цікаві факти
До того, як Борис Приходько став першим заступником голови НБУ, цю посаду обіймав Юрій Колобов, який покинув її заради крісла міністра фінансів. Пан Колобов також був вихідцем з Ощадбанку – до червня 2008 року він обіймав посаду директора його казначейства, яку після його звільнення отримав Борис Приходько. У зв'язку з цим Бориса Приходька вважають креатурою міністра фінансів. Після звільнення Юрія Колобова з Мінфіну позиції Бориса Приходька в НБУ послабшали.
Пряма мова
«Ми будемо жорстоко припиняти спроби розхитувати курс. І всі громадяни України відчують це», – обіцяв Борис Приходько журналісту FinClub 14 квітня. Він відмовився назвати потенційний курс через кілька днів або місяць, зазначивши, що для них орієнтиром є курс, закладений урядом до держбюджету. На 2014 рік Мінфін прогнозував середній обмінний курс в 10,5 грн/$. «Курс 13 грн/$ завеликий і не відповідає економічній ситуації», – стверджував він навесні 2014-го.
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини